4 серпня у столичному FEDORIV HUB відбулась прес-конференція 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». На офіційній події організатори представили партнерів, програму, а також локації для кінопоказів та урочистих подій. Спонсором Гран-прі фестивалю вже традиційно стала лотерея «Лото-Забава».

КМКФ «Молодість-49» стартуватиме 22 серпня й триватиме до останньої неділі місяця — 30 серпня. Цьогорічна «Молодість» — знакова подія не тільки для України, але й для Європи. З того часу, як спалахнув коронавірус, це — перший великий кінофестиваль, який відбудеться у офлайн-форматі. Загалом на «Молодості» будуть показані понад 150 фільмів у шести конкурсних та семи позаконкурсних програмах. А для тих, кому кортить переглянути кіно вдома, організатори анонсували появу платформи для онлайн-перегляду. Щоправда, така опція не буде безкоштовною. «Усі чекають на офлайн-подію. Це ми відчуваємо з боку наших іноземних партнерів, бо влітку не відбувся офлайн жоден великий міжнародний фестиваль, а Канський, Карловарський взагалі не відбулися. Зараз фестиваль в Локарно теж не відбувається, крім короткометражного конкурсу, який буде проводитися онлайн. Ми шукали різні форми поєднання онлайн і офлайн. І без цього, на жаль, сьогодні зробити фестиваль неможливо≫, — зазначив художній керівник ≪Молодості≫ Андрій Халпахчі. Він розповів, що основними локаціями фестивалю цього року стали кінотеатр «Жовтень», «Будинок кіно», FEDORIV HUB, а також локація під Аркою Дружби народів. Спеціально для проведення фестивалю під Аркою сконструюють кінотеатр просто неба. Там відбудуться церемонії відкриття та нагородження, спеціальні події, а також будуть організовані безкоштовні покази фільмів.

Окремих слів подяки від пана Халпахчі удостоїлися партнери, без яких фестиваль у такому форматі не зміг би відбутися. Мова йде про Держкіно, Український культурний фонд, КМДА, Фонд «Креативна Європа» та оператора державних лотерей «М.С.Л.». «Лото-Забава» (лотерея від «М.С.Л.») традиційно стала спонсором Гран-прі фестивалю. «Хочу подякувати компанії, яка має дуже велику соціальну відповідальність. Це дійсно щасливе партнерство, яке триває вже протягом 20 років. І хочеться побажати нам всім, щоб ця традиція була продовжена. Участь такої яскравої компанії на кінофестивалі є престижною для «Молодості», — сказав пан Халпахчі. У свою чергу віце-президент «М.С.Л.» Євген Власенко під час свого виступу зазначив, що підтримка соціально важливих подій та проектів — це частина лотерейної культури у всьому світі. «Ми з «Молодістю» уже більше 20 років. І всі ці роки нас запитують: «А чому сааме «Молодість»? Що спільного у лотерейного оператора та кінофестивалю?». Відповідь проста: багато чого. Але найважливішим є те, що підтримка таких ініціатив — культурних, спортивних, соціальних — це сутність лотерей, їхнє коріння. Якщо хочете — лотерейне ДНК. І ми пишаємося тим, що найстарший український оператор державних лотерей вже більше 20 років підтримує найстарший в Україні міжнародний кінофестиваль».