Буквально цими днями, починаючи з 23 і до 30 червня, вперше у Карпатах та у гуцульській столиці – Криворівні, що на Івано-Франківщині, відбувається Перший міжнародний форум Східної та Центральної Європи Via Carpatia. Знаково, що такий важливий захід проходить за генерального партнерства і спонсорства від державної лотереї «Мегалот» оператора державних лотерей «М.С.Л.». Без сумніву, це є ще одним підтвердженням вагомої ролі, яку відіграє у суспільстві лотерейна справа.

А що ж діється на цьому тижні у сивих Карпатах? Програма – на будь-який смак. Вже з першого дня на кінофорумі «Transcarpatia» щоденний показ фільмів, охочі можуть «відірватися» на фестивалі сучасної електронної музики або щось придбати на фестивалі українських виробників, помилуватись народною творчістю чи підбадьоритись на гуцульському фестивалі «Полонинське літо». На завершення усіх чекає фестиваль музики та мистецтва Sounds of CARPATIA. Втім, у читача не має скластися враження, що форум несе суто розважальне навантаження.

Як розповів ініціатор проведення форуму, народний депутат Микола Княжицький : «Ми хочемо відродити літню столицю України. Переконані, що нею є Криворівня, тому що це унікальне село у Верховинському районі. Протягом дванадцяти років там перебували Іван Франко та Михайло Грушевський, приїжджали Леся Українка та художник Іван Труш, створював театр Гнат Хоткевич. У цій місцевості Параджанов знімав «Тіні забутих предків. Кожен народ має таке місце, де літом приємно перебувати. Тому ми поставили за мету не просто відродити це місце, а ще раз нагадати, що Україна є центром Європи. Ми хочемо створити такий культурний центр східноєвропейського простору, який для нас є близьким ментально. Важливо, щоб українські Карпати стали центром об’єднання всього регіону, а Верховинські Карпати – Криворівня стали улюбленим місцем відпочинку для українців»

На форумі очікується широке представництво урядовців і депутатів із України та Європейського Союзу, які візьмуть участь у дводенній конференції «Коло Вінценза: майбутнє Карпат». На конференції має відбутися вручення «Премії Станіслава Вінценза» за гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів. Серед головних тем обговорення: конституційна демократія, економічні моделі розвитку сільського господарства в гірських районах, туризм як чинник розвитку економіки Карпатського регіону та інфраструктурні проекти як шлях об’єднання країн Карпатського Єврорегіону. Темами дискусії стануть екосистема, природні заповідники Карпат, інновації для розвитку регіону. Окрема панель буде присвячена «Спадку Вінценза: культура гірських народів як драйвер розвитку регіонів».

Автор ідеї та ініціатор форуму: Микола Княжицький.

Організатори: ГО «Всеукраїнський демократичний форум», ГО «Гуманітарна студія «Хвиля», ГО «Співбуття: культурна автономія».

Форум відбувається за підтримки: Міністерства інформаційної політики України, Міністерства культури України, Комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності, Державного агентства України з питань кіно, Івано-Франківської обласної ради, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Верховинської районної ради, Верховинської районної адміністрації, «Єврорегіон Карпати».

Генеральний партнер і спонсор: «Мегалот» від оператора державних лотерей «М.С.Л».

Медійні партнери заходу: «1+1», «Еспресо», «ТСН», «Газета по-українськи», Журнал «Країна», «Країна ФМ», «УНІАН».

Спонсори заходу: Національний туроператор України TPG, Найбільша мережа кінотеатрів «Мультиплекс».

Регіональні партнери: ГО «Гуцулики».

Офіційний авіаперевізник: «МАУ».

Спонсор Конференції «Коло Вінценза»: Міжнародний Інститут Бізнесу.

Інформаційний партнер Конференції «Коло Вінценза»: ICTV.