У разі порушення фізичні особи будуть оштрафовані майже на 300 тисяч тенге. Рекламуватися тепер зможуть тільки оператори лотереї та офіційні розповсюджувачі, передає кореспондент BaigeNews.kz. «Під час засідань робочих груп Мажилісу депутатами в законопроект була внесена низка поправок.

В тому числі, введення адміністративної відповідальності за проведення лотереї особою, яка не є оператором лотереї: штраф на фізичних осіб складе 100 МРП, на суб’єктів малого підприємництва та некомерційні організації — 300 МРП, на суб’єктів середнього підприємництва — в розмірі 500, а на суб’єктів великого підприємництва — в розмірі 1000 місячних розрахункових показників», — повідомила міністр культури і спорту Актоти Раімкулова в ході засідання Сенату.

При цьому, при здійсненні повторного порушення протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф на фізичних осіб складе вже 200 МРП, на суб’єктів малого підприємництва та некомерційні організації — 750 МРП, на суб’єктів середнього підприємництва — в розмірі 1000, а на суб’єктів великого підприємництва — в розмірі 2000 місячних розрахункових показників із конфіскацією доходів, отриманих внаслідок вчинення адміністративного правопорушення.

Наступним пунктом у доповіді міністра стало ведення заборони на рекламу лотереї, за винятком реклами, що розміщується оператором лотереї або розповсюджувачами лотереї в рамках договору доручення, що укладається з оператором лотереї. «Відповідно до Закону РК «Про лотереї та лотерейну діяльність» не менше 10% від різниці між виручкою від реалізованих лотерейних квитків і призовим фондом передбачені на виплати оператором лотереї на розвиток спорту.

Однак АТ «Сетті Жулдиз» під час конкурсного відбору на оператора лотереї, було запропоновано 15% виплат на спорт. Оператором лотереї за весь період діяльності сплачено податків на суму 2,7 мільярда тенге, виплачено на розвиток спорту 421,7 мільйона тенге і виграшів на суму 12,1 мільярда тенге», — додала А. Раімкулова.

Ще однією поправкою стало введення класифікації лотерей в залежності від території і технології їх проведення, а також від способу формування призового фонду з регламентацією порядку, умов і особливостей їх проведення на рівні правил, що затверджуються уповноваженим органом.

За законопроектом в Сенаті було проведено вісім засідань, на яких були обговорені 29 зауважень із боку робочих груп комітетів Сенату і представлені докладні відповіді з боку міністерства культури і спорту. По одному зауваженню щодо виплат в розмірі 10% на розвиток спорту міністерством було дано зобов’язання по включенню в майбутньому повноважень державного органу (МКС) із розподілу даних коштів на розвиток культури, археології, туризму та ремісництва через отримання висновку Уряду.

Дані норми Закону РК «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів Республіки Казахстан із питань лотерей і лотерейної діяльності», Сенат прийняв на пленарному засіданні в двох читаннях.