Коли шанувальники лотерей отримують звістку, що зірвали джекпот або іншу пристойну суму, не всі замислюються, який відсоток слід віддати державі з цього призу. Але податок на виграш в лотерею — важливе питання, тож давайте поглянемо, скільки відсотків становить податок на лотерейний приз у різних країнах світу.

У більшості країн нашої планети виграш в лотерею оподатковується різними зборами. Найбільш високий податок на виграш у лотерею стягується в США, що не дивно, адже там розіграші користуються великою популярністю і призові суми можуть досягати півтора мільярдів доларів. Мито там ділиться на дві частини — федеральне оподаткування та регіональні збори.

Відсоток федерального податку змінюється в залежності від кількості виграних грошей, якщо говорити про великі призи, то, якщо сума перевищує більше 413 201 доларів, стягується 39,6%. Відповідно чим менша сума, тим нижче процентна ставка. Регіональні збори розрізняються в залежності від штату купівлі лотерейного білета. У штатах Техас, Каліфорнія і Флорида таких зборів взагалі не існує, а найбільший регіональний податок у Нью-Йорку — 8,32%.

Якщо ви купили лотерейний білет у самому місті Нью-Йорк, ви повинні додатково сплатити міський збір розміром 3,876%. Таким чином, шанувальники лотерей, які купили білет у Нью-Йорку, віддають державі більшу частину виграних грошей. До речі, в Канаді, північній сусідці США, відсоток із призових не стягується, але, якщо американець виграє в Канаді, йому доведеться задекларувати свій дохід у себе вдома.

А яке ж мито стягується з виграшу в лотерею в Європі? Що стосується Європи, більшість країн Старого світу обкладають лотерейні виграші митом. Найвищий у Європі відсоток — 25% — у Румунії. Раніше найбільша податкова ставка була в Швейцарії, вона становила 35%, але в 2013 уряд країни прийняв рішення про її скасування.

Тим не менш, у світі багато країн, де величина подібних зборів дорівнює нулю. Це і вищезгадані Канада та Швейцарія, а також Німеччина, Австрія, Франція, Великобританія, Данія, Туреччина, Японія, Австралія і Білорусь. А ось в Україні згідно з Податковим Кодексом усі виграші в лотерею підлягають оподаткуванню: 18% — податок на дохід фізичних осіб та 1,5% — відрахування на підтримку армії.

На території Росії митом обкладаються будь-які отримані в ході розіграшу гроші, сума яких перевищує 4 тисячі рублів, збір із повної вартості сплачується в розмірі 13%.