Як багато ми іноді витрачаємо часу й зусиль для залучення удачі при грі в лотереї. Складаємо складні схеми, розробляємо плани, строго дотримуємося певних правил, хтось неухильно виконує спеціальні ритуали. Але його величність випадок любить залишати останнє слово за собою. А удача буває настільки непередбачуваною і норовливої, що все робить по-своєму і приходить звідти, звідки її ніхто не чекав. Наприклад, американець Скотт Беннет за давньою традицією збирався купити квиток лотереї, відданим учасником якої був уже багато років. Але от невдача: на касі розгублений продавець випадково пробив не той квиток, а у Скотта в той вечір не виявилося із собою потрібної суми для покупки ще одного. Бідолаха так засмутився, що, прийшовши додому, замкнувся у себе в кімнаті й не розмовляв ні з ким із домашніх. А вже як влетіло недбайливому продавцю і згадувати не варто. Розіграш по телевізору містер Беннет теж благополучно пропустив і того вечора так і не дізнався, що став власником більше ніж 2 мільйонів доларів завдяки цьому небажаному квитку.

Як бачите, буває і так, що події, що здаються на перший погляд безглуздим непорозумінням, можуть обернутися невимовною радістю. Ну і ще про недбайливих продавців: є привід задуматися, що бувають помилки, гідні похвали і навіть нагороди. Наступного разу, коли виникне бажання зірватися на когось з-за його промаху, подумайте, а раптом його руками твориться ваше щастя, хоч відразу цього і не зрозуміти.

А ось житель австралійського міста Аделаїда сам зробив помилку: купив за традицією квиток лотереї і заповнив його числами, які були датами народження членів його сім’ї Але в метушнісхожих один на одного днів він забув про покупку і повторив усі дії знову: купив ще один такий же квиток, знову поставивши на ті ж числа. І ось саме ця комбінація принесла йому виграш у 1 мільйон доларів. А так як ставок було дві, то відповідно виграшів теж два, і обидва потрапили в одні руки. Що тут скажеш? Треба бути справжнім улюбленцем долі, щоб заробити два мільйони на власній неуважності.

Мати-одиначка Туан Ле, уродженка В’єтнаму, яка проживає в штаті Каліфорнія, США, теж придбала зайвий квиток, але не через забудькуватість, а, скажімо так, з ощадливості. На цей раз справа була в автоматі, що продає лотерейні квитки. Як відомо, автомати не видають здачу, тому жінка вирішила придбати ще один, незапланований квиток, щоб не пропадав даремно зайвий долар, ≪згодований≫ ненажерливій машині. До слова, автомат був встановлений у супермаркеті, куди жінка прийшла на співбесіду по роботі. Але дуже скоро з’ясувалося, що робота їй вже і не потрібна, адже, ні багато ні мало, 14 мільйонів доларів — ось яку суму приніс своїй власниці зайвий квиток. Перефразовуючи приказку про копійку і рублі, скажемо, що долар мільйони береже, або скоріше приносить.

Буває так, що для когось і біда обертається удачею. У жовтні 2012 року 27-річний американець прибирав вулиці рідного міста від наслідків страшного урагану ≪Сенді≫. І серед купи листя хлопець виявив промоклий лотерейний квиток. Спочатку хотів його викинути, але якесь внутрішнє чуття змусило нахилитися і підібрати папірець. 1 мільйон доларів, виграний за цим квитком, став для хлопця гідною нагородою за вміння слухати свою інтуїцію.