Вирішили взяти участь у лотереї, але не до кінця розбираєтеся в правилах? Пояснюємо простими словами, що таке множник і багатотиражність, чим відрізняються один від одного мінімальна і розгорнута лотерейні ставки, чому розподільний тираж — це дуже добре, і в яких випадках потрібно купувати квитки за допомогою мультиставки. Знайомтесь із лотерейним словником, аби зрозуміти, як збільшити свої шанси на виграш.

МІНІМАЛЬНА ЛОТЕРЕЙНА СТАВКА

За правилами всіх числових лотерей, щоб у них брати участь, потрібно обрати (відмітити, закреслити) певну кількість чисел у квитку. Ці числа і називаються мінімаль­ною лотерейною ставкою. У кожній лотереї вона різна. Наприклад, у лотереї «6 із 45 »мінімальна ставка — це 6 чисел. Звичайно, щоб збільшити свої шанси на успіх, ставка може складатися і з більшої кількості чисел (дивіться нижче, що таке розгорнута ставка), але з меншого — не може.

РОЗГОРНУТА СТАВКА

Розгорнута ставка — можливість підви­щити шанси на виграш. Припустимо, якщо мінімальна ставка у лотереї «4 з 20» — це 4 числа в кожному з двох полів, то при розгорнутій ставці ви відзначаєте 5 або 6 чисел. Звичайно, відзначити всі числа в ігровому полі не можна, але певна кількість (у кож­ній лотереї — різна) можна. Ціна квитка при розгорнутій ставці підвищується, але і шанси на приз підвищуються теж, оскільки обрані вами числа будуть визначатися системою як багато-багато різних комбінацій — і якісь із них цілком можуть виявитися виграшними. Враховуйте, що розгорнута ставка дозволена не в усіх лотереях.

МНОЖНИК

Множник — це спеціальна опція, яка збільшує ваш потенційний виграш. Скори­статися нею можна, купуючи лотерейний квиток онлайн — на сайті, через SMS або мобільний додаток. Якщо при покупці, зазна­чивши певну числову комбінацію, ви взяли опцію «Множник» і виграли — тоді ваш приз збільшиться вдвічі. Якщо вибрали потрійний множник — в три рази. І так далі: потенцій­ний виграш кожного квитка можна збільшити хоч у сто разів, але при цьому і вартість самого квитка теж буде зростати кратно.

Простіше кажучи, множник — це опція для тих, хто вірить у своє щасливе число. З його допомогою ви робите кілька ставок на одну і ту ж числову комбінацію. Якщо відчуваєте, що комбінація принесе приз, є сенс за допо­могою множника цей приз заздалегідь збіль­шити. Але доступна опція є не у всіх лотереях.

БАГАТОТИРАЖНІСТЬ

Ще одна чудова можливість для людей, які вірять в удачу певної комбінації чисел. Ви можете брати участь з одним квитком у розіграшах різних тиражів — тобто ваша щаслива комбінація отримує шанс виграти кілька разів поспіль. Відзначаючи числа при покупці квитка, обирайте ту кількість тира­жів, де хочете взяти участь — два, три, п’ять, десять (максимальна кількість залежить від конкретної лотереї). Вартість квитка при виборі додаткового тиражу зростає, але за допомогою однієї швидкої покупки ви берете участь у цьому тиражному марафоні. Врахо­вуйте тільки, що виграш за таким багатоти­ражним квитком можна буде отримати лише коли завершиться весь марафон.

МУЛЬТИСТАВКА

Мультиставка — зручна опція для тих, хто купує багато квитків одразу. Вона дозволяє в лічені секунди оформити будь-яку велику покупку. Але є один нюанс: якщо ваші квитки куплені за допомогою мультиставки, чис­лову комбінацію в кожному з них автома­тично проставляє система — ви не зможете відзначити якісь конкретні числа вручну. Та мультиставка дає можливість у кілька кліків купити необхідну кількість квитків для пев­ної кількості тиражів, поставити потрібний множник і так далі. Це важливо, коли ви бе­рете, наприклад, 15 квитків разом — за до­помогою мультиставки таку покупку можна зробити значно швидше, ніж тоді, коли ви обирали кожен квиток по одному.

РОЗПОДІЛЬНИЙ ТИРАЖ

Розподільний тираж — це особливий розі­граш, під час якого накопичений суперприз ділиться між усіма учасниками лотереї. Спра­ва в тому, що суперприз у багатьох лотереях є накопичувальним — якщо в одному тиражі його ніхто не виграв, то він збільшується і пе­реходить у наступний. За правилами держав­них лотерей, коли протягом року суперприз ніхто не виграє (а таке іноді трапляється), проводиться розподільний тираж. За його підсумками кожен призовий квиток отри­мує не тільки свій звичайний виграш, але і «по шматочку» величезного суперпризу, поділеного на всіх. Розподільні тиражі тра­пляються не часто, але брати участь у них, звичайно, вигідно.