У тих азартних іграх, які базуються на випадковості, для перемоги практично нічого не можна зробити, залишається лише розраховувати на успіх. Але, попри такі висновки, знаходиться чимало різноманітних провидців, ілюзіоністів, екстрасенсів, які розповідають про те, що вони можуть передбачати майбутнє, а також заздалегідь дізнаватися результати розіграшів. Втім, як показує практика, навести приклади провісника, який виграв би в лотерею, не вийде. Все пояснюється просто: таких подій практично немає. Якщо ж і буває щось подібне, то це лише збіг. Щорічно понад 200 років поспіль в Іспанії відбувається розіграш різдвяної лотереї. Особливо він популярний серед людей, які хочуть показати свої магічні навички. До речі, практично всі ілюзіоністи, які робили спробу вгадати номер, зазнавали невдачі. В історії відомі лише три випадки, коли вдалося передбачити результати розіграшу. Але і це не доведено. Цілком можливо, що їм просто пощастило у цьому. Один із найяскравіших прикладів стався майже двадцять років тому.

ПРОРОЦТВО, ЗРОБЛЕНЕ В ПРЯМОМУ ЕФІРІ

У грудні 2002 року для спільного шоу був залучений відомий в Іспанії маг Ентоні Блейк (Anthony Blake). Що ж від нього вимагалося? Ясновидцю треба було вказати, який саме номер випаде у розіграші. У своєму інтерв’ю він тоді розповідав, що для нього це найважливіший виклик у житті, тому ніякої невдачі не має бути. За його словами, у разі помилки для нього це стане справжньою драмою, оскільки у професійному плані ніхто йому більше не повірить. Свій прогноз маг зробив перед камерами за 6 днів до розіграшу. Номер був записаний у прямому ефірі, але глядачі не мали змоги його побачити. Після цього він вклав папірець у книгу, а потім поклав книгу в спеціально підготовлену для цього дерев’яну скриньку. Вона була замкнена на три замки, ключі від яких зберігалися у різних людей. Безпосередньо ящик стояв у торговому центрі під скляним кубом. З ним завжди поряд перебувало два охоронці. До того ж, велася цілодобова трансляція за допомогою веб-камери. У період очікування Ентоні неодноразово давав інтерв’ю. У ньому він розповідав, що робить це зовсім не заради грошей, адже білета з таким номером він не купував. Однак не можна не відзначити, що у фінансовому плані він таки виграв, оскільки став популярнішим, до того ж продаж його книги збільшився. У тому випадку, якщо номер не зійдеться з виграшним, він обіцяв залишити Іспанію. У день розіграшу різдвяної лотереї скриньку було акуратно перевезено до телестудії. Перевезення здійснювалось на броньованому автофургоні. Камери зафіксували прибуття транспорту на знімальний майданчик. Протягом трансляції Блейк не підходив до скриньки. Як тільки став відомий номер, три ключі було зібрано, ящик відкрили. Після перегляду папірця з пророкуванням виявилося, що номер збігся.

ІНША ВЕРСІЯ

Яким чином Ентоні Блейк зумів назвати правильний номер? Насправді все виявилося досить просто. Це був фокус, а не передбачення. Скринька височіла на невисокій підставці з дерева. Доросла людина не змогла б там перебувати, а от дитина могла. Те саме можна сказати і про карлика. Як потім розповіли представники телеканалу, під час зйомки передачі під ящиком був ліліпут. Після того, як номер став усім відомим, карлик написав на папірці правильний номер. Потім він підмінив папірець. Цей факт ясновидець ніяк не заперечував, із цього приводу він лише іронізував.

ПОВТОРЕННЯ ФОКУСУ

Відомий фокусник Mago Xerax вирішив повторити трюк Блейка. Це сталося у 2009 році. На папірці він вказав номер, після чого розташував його у коробці. У присутності нотаріуса він її міцно закрив. Ведучим у день розіграшу лотереї було відкрито коробку і виявилося, що вказаний номер справді збігся. Глядачі отримали можливість побачити це на власні очі. Хоча є люди, які стверджують, що у момент відкриття фокусник зробив кілька дивних рухів руками. Таким чином, не можна стверджувати, що результат був достовірним. Отже, шановні читачі, якщо ви вирішите звертатися за допомогою до екстрасенсів чи будь-яких інших «провидців», виплачуючи їм гонорар за виграшну комбінацію, пригадайте перед тим викладені у цій публікації факти. Ми думаємо, що так ви і гроші зекономите, і свої шанси на виграш підвищите, купивши кілька додаткових білетів.