З того часу, як концепція «tiny houses» (крихітні будинки *) набуває все більшої популярності, вона частіше використовується майже всюди. Наприклад — у лотереях.
У червні 2017‑го лотерея штату Мен (Maine Lottery) випустила нову серію квитків Tiny Homes, Big Wins! (Крихітні будинки, великі перемоги!) В якій можна виграти новий будинок вартістю 87,143 доларів США (включаючи державні і федеральні податки). Тираж нової лотереї — 960 000 квитків, вартість кожного $5. Як розповів Майкл Бордман, представник лотереї штату Мен: «Лотерея завжди шукає способи зробити наші ігри цікавими і захоплюючими. Ми підшукували щось нове, щоб було весело і актуально в сучасній культурі, й вирішили, що крихітний будинок ідеально підходить».
Поки немає єдиного уніфікованого будівельного коду або юридичного визначення «крихітного будинку», але, як вважається, житло площею менше 300 кв. футів (28 кв. метрів) вважається крихітним. Такий будинок можна розміщувати на постійній плиті чи фундаменті або встановлювати на причепи для кочового способу життя.
Як каже Бордман, людям будь-якого віку подобається ідея володіння крихітним будинком. Хтось бачить це прекрасним варіантом для подорожей або для облаштування домашнього офісу. А хтось хоче використовувати такий будинок, аби комфортно провести вихідні на природі.
В серії, випущеній лотереєю штату Мен, є два великих призи: один із них знаходиться у випущеному тиражі, а другий розіграють серед квитків, що не мали виграшу. У підсумку два переможці отримають сертифікат у розмірі 60 000 доларів США на оплату власного мініатюрного будинку, а також подарунковий сертифікат вартістю 1000 доларів США, щоб допомогти його прикрасити. Згідно з умовами лотереї переможці не можуть взяти грошову вартість будинку в якості призу, тому їм варто мати план, де його розмістити. Ідея використовувати крихітні будинки в розіграшах лотерей зараз використовується в багатьох штатах. Наприклад, у штаті Нью-Гемпшир випустили лотерею Tine Houses, Big Money.
Один із крихітних будинків у штаті Мен вже отримав свого власника, ним стала 57‑річна Кетлін Маккарті. Вона перемогла у розіграші квитків без виграшу і отримала крихітний будинок, нову вантажівку Ford‑350 і 3000 доларів готівкою. Загальна сума призу, після сплати державних і федеральних податків, — 87 143 долари. Звичайно, будинок, який дістався переможцю лотереї, зовні не виглядає привабливим, він більше схожий на вдосконалену побутову хижу.
Взагалі крихітні будинки можуть бути різними, тут все від бюджету залежить. Бувають, наприклад, і такі — за розмірами це цілком собі крихітний будинок, причому мобільний. А по оздобленню та комфорту, цілком можливо, він випереджає деякі традиційні будинки. Tiny houses (крихітні будинки) — це не тільки можливість обзавестися житлом людям, які не володіють великими грошима, а ще й ціла філософія життя. Рух Tiny House зародився у США, в нього залучені люди з усіх верств суспільства.
Крихітний будинок — це раціональне, зручне і функціональне використання житлового простору. А також — близькість до природи і дбайливе ставлення до неї за рахунок використання сучасних екологічно чистих технологій. Плюс відмова від зайвих (нав’язуваних ринком) речей і можливість менше часу витрачати на побут, а натомість більше часу проводити на природі з сім’єю і друзями. 68 відсотків людей, які живуть в tiny houses, не мають іпотеки — в порівнянні з 29,3 відсотків домовласників США. 55% власників tiny houses мають більше заощаджень, ніж середній американець. 78% людей є власниками tiny houses проти 65% традиційних домовласників. Середня вартість tiny house — $23.000, якщо він побудований власником.
Приблизна вартість звичайного будинку середнього розміру $272 000, а якщо додати до цього позику в $209 704 під 4.25% річних на 30 років, то загальна вартість виходить $481 704! Середня площа «tiny houses» становить 17,3 м.кв., в той час як площа традиційного будинку виходить в середньому близько 195 м. кв., що дорівнює 11,3 tiny houses.
За матеріалами — bangordailynews.com