У цій статті ми нагадаємо кілька корис­них порад про те, як правильно грати, і що робити у випадку виграшу. Щось може вида­тися добре знайомим і вже півзабутим, але краще не нехтувати випробуваним досві­дом поколінь шанувальників лотерей.

КУПІВЛЯ ЛОТЕРЕЙНИХ БІЛЕТІВ

Якщо у вас є така можливість, завжди са­мостійно купуйте лотерейні білети. Якщо ж ви купуєте їх онлайн, потрібно користува­тися або офіційним сайтом лотереї, або до­віреним і перевіреним посередником. Не просіть сусідів або друзів купувати білети за вас. І відповідно самі не купуйте квитки ін­шим людям. Не позичайте і не беріть у борг грошей на покупку білетів. Чому? Якщо виграш буде малий, то ніяких проблем. Од­нак, якщо білет зірве джекпот, ви можете потрапити в скрутну ситуацію.

Наприклад, сусід просить купити білет, сказавши, що віддасть гроші пізніше. До­бре, думаєте ви, що мені ці 20 грн.? Ви купу­єте йому квиток, і він раптом стає мільйоне­ром. Будьте чесні, думка про те, що частина виграшу повинна бути у вас, обов’язково прийде в голову. Уявімо зворотну ситуацію, коли сусід придбав виграшний білет для вас. Можливо, ви жартома пообіцяли розді­лити суму на двох у разі виграшу. І тут вам раптом необхідно віддати величезну суму. Навіть найкращі наміри людей можуть іс­тотно змінитися після виграшу. Не всі так само чесні, як американець Рауль Завалета (RaulZavaleta), який у такій ситуації не за­мислюючись віддав 20 мільйонів доларів, як і обіцяв.

Сподіваємось, ви розумієте потенційні небезпеки таких запозичень. Вони загро­жують зруйнованою дружбою, а то і судо­вими розглядами. Купуйте собі білети само­стійно. Звичайно, можна білети дарувати і отримувати в якості подарунка, адже по­дарунок є подарунок.

Для гри вибирайте чесні лотереї, з хоро­шими шансами. Наприклад, «Лото-Забава», де кількість мільйонерів наближається до чотирьох сотень.

ЗАПОВНЕННЯ ЛОТЕРЕЙНИХ КВИТКІВ

В Інтернеті часто можна зустріти рекла­му книг або відео курсів, які гарантують ви­граш. Зрозуміло, це просто перебільшення. Якби автори цих курсів знали секрет вигра­шу джекпоту на 100%, то самі б використо­вували ці знання для збагачення.

Серед досить поширених порад гравцям — не ставити на популярні номери. Чому? На деякі групи або комбінації номерів у кожному тиражі ставлять сотні, а то й сот­ні тисяч гравців. То й що? Все просто: коли ви поставили на 1, 2, 3, 4, 5 і 6, і ця комбі­нація випала, вам доведеться ділити приз із тисячами інших.

Які ж комбінації є популярними? Напри­клад, круглі числа 5, 10, 15, 20, 25 і 30 або кратні сімці 14, 21, 28, 35, 42 і 49. Так само відзначають числа, які складають на сітці квитка різні геометричні фігури або букви алфавіту — X чи M. У вас так само не повин­на з’явитися звичка відзначати тільки номе­ри з першої третини. Пам’ятайте, що числа від 1 до 9 найпопулярніші.

Відомий ефект, коли джекпот будь-якої відомої лотереї виростає до величезних сум. І чим більшим він стає, тим більше людей купують квитки, і джекпот зростає ще швидше. Звичайно, можна і потрібно прагнути до максимального виграшу, але багато гравців вибирають лотереї з вели­кими шансами на перемогу, але з меншим джекпотом. Тут вирішувати вам.

Поговоримо трохи про бюджет для лоте­рей. Тут звичайно у кожного свій варіант. Наприклад, деякі вірять, що якщо ви вигра­єте, нехай навіть потроху, треба нарощува­ти ставки. Теорія про те, що в деякі періоди нашого життя удача супроводжує нас біль­ше, ніж в інші, звичайно, має місце бути. Але занадто багато людей перебільшують вплив цього правила.

Наприклад, під впливом одного або серії невеликих виграшів багато хто починає ку­пувати білети пачками, в кінцевому рахун­ку залишаючись у програші, причому на серйозні суми. Наша порада — бути послі­довним і встановити ліміт, наприклад, на місяць, більше якого не витрачати на ло­тереї. І ніколи, ні за яких причин цей ліміт витрат не перевищувати.

Перш ніж викидати білет, перевірте його і дату тиражу. Так само пам’ятайте, що, хоч і дуже рідко, в газетах або на сайті можуть бути опубліковані помилкові дані. Тому пе­ревірку зробіть декілька разів, для впевне­ності.

Отже, якщо ви все-таки зірвали куш, не забувайте про час. У багатьох лотерей тер­мін обмежений 180 днями, однак цей тер­мін може коливатися в ту чи іншу сторону, тому уточніть його на сайті лотереї. Так само необхідно дізнатися правила отриман­ня виграшу — чи треба особисто з’являтися в офіс організатора лотереї, до якої суми ви­граш можна отримати у розповсюджувачів. Також потрібно вибрати банк, в якому ви відкриєте рахунок, на який буде перерахо­вано великий виграш. Так, наприклад, при перерахуванні виграшу з Європи оператор або посередник попросить вас надати раху­нок у форматі IBAN. Ну і, природно, обов’яз­ково довідайтеся про оподаткування.