Більшість людей чули про унікальну стародавню культуру Японії та її національну кухню, але мало хто знайомий з її надзвичайно щедрими джекпотами, які є одними з найбільших в Азії. Лотереї в Японії з’явилися ще в середні віки і спочатку проводилися для збору коштів на реставрацію та підтримку храмів та інших святинь. Призами перших лотерей були амулети на щастя та удачу. За п’ять століть фанати лотерей у країні продовжують купувати лотерейні білети, але виграють вже набагато серйозніші призи!

ЛОТО 6

Лото 6 проводиться із жовтня 2000 року. Це перша щотижнева лотерея, яка стала пропонувати джекпоти, які можна порівняти з призами розіграшів «Jumbo», що проводяться 4 рази на рік. Завдяки великим призам і схемі розподілу призів у разі тривалої серії «роловерів», лотерея швидко завоювала популярність і залишається однією з найпопулярніших ігор у країні через два десятиліття. Щоб грати в Лото, вам просто потрібно вибрати 6 номерів із діапазону 1-43. У ході тиражу також розігрується один бонусний номер, який вибирається з того ж барабану, що й інші. Він допомагає визначити переможця другої категорії (5+1). Початковий джекпот Лото 6 складає ¥200 млн. (приблизно €1,6 млн). Для його отримання потрібен збіг усіх 6 основних номерів. Верхня межа джекпоту становить ¥600 млн. (приблизно €4,9 млн). Крім того, учасники тиражів мають шанс виграти один із 4 другорядних призів.

ЛОТО 7

Лото 7, одна з нових японських лотерей, розігрує найбільші серед щотижневих лотерей країни призи. Джекпоти заснованої в 2013р. лотереї можуть досягти суми в 1 млрд. дол. (приблизно 8,1 млн. євро). Для гри в Лото 7 потрібно вибрати 7 номерів від 1 до 37. Це можна зробити вручну, або дати комп’ютеру вибрати за вас випадкові номери. У ході тиражів також розігруються 2 бонусні номери (з того ж діапазону, що й основні). Вони використовуються для визначення переможців 2-ї, 6-ї та 7-ї призової категорії. Для виграшу в лотерею потрібен збіг 7 основних номерів. Мінімальний розмір джекпоту — ¥ 600 млн (приблизно €4,9 млн.); максимальний – ¥1 млрд. (приблизно €8,1 млн). Як ми зазначили вище, це найбільший лотерейний приз у Японії.

МІНІ ЛОТО

Міні лото Японії було запущено в XX столітті (а точніше, у квітні 1999), і пропонує чудові шанси на виграш та вражаючі призи. Завдяки надзвичайно вузькому діапазону вгадування і невеликій кількості необхідних збігів, ймовірність виграшу в лотерею така хороша, що більшість тиражів виграються кількома квитками відразу. Для гри в Міні лото вам потрібно вибрати всього 5 номерів з діапазону 1-31. Як і в Лото 6, під час тиражів також визначається бонусний номер, який використовується для виявлення переможців другого призу (4+1). Лотерея розігрує фіксований джекпот у ¥10 млн. (приблизно €810 тисяч), а також 3 додаткові призи. Оскільки, на відміну від Лото 6 та Лото 7, призи Міні лото не переходять із тиражу до тиражу, не розіграні гроші розподіляються між переможцями інших призових категорій. Завдяки цьому, а також тому, що остаточний розмір призів залежить від продажу квитків, фактичні призи лотереї можуть виявитися вищими за оголошені.

ДЕ НАЙВИЩІ ШАНСИ НА ВИГРАШ?

Якщо ви хочете виграти приз, вибрати лотерею на підставі шансів на виграш – далеко не найгірша ідея. Імовірність виграшу в лотерею залежить від двох факторів: кількості номерів, які вам необхідно вгадати та діапазону вгадування. Чим нижчі ці показники, тим вищі ваші шанси! Саме тому Міні лото Японії пропонує найвищі шанси виграти джекпот: 1 до 169.911. Лотерея має маленький діапазон вгадування, а для виграшу її першого призу вам необхідно вгадати всього 5 чисел. Друге місце посідає Лото 6 – шанси на перемогу в цій грі 1 до 6.096.454. Така різниця викликана тим, що діапазон вгадування в ній ширший, 1-43, а для виграшу необхідно вгадати 6 номерів. Зазначимо, що зазвичай чим складніше виграти в лотерею, тим вище її приз. Тому, якщо вас цікавлять по-справжньому великі джекпоти, вам, можливо, варто звернути погляд на Лото 7. Шанси на виграш у ньому нижчі, ніж у двох вищезгаданих лотереях (1 до 10.295.472), але його джекпоти значно більші, ніж у Міні лото та Лото 6, і починаються від ¥600 млн. (приблизно €4,9 млн). Чи оподатковуються виграші? Хороші новини для фанів японських лото! Лотерейні призи у країні не оподатковуються. Переможцям доведеться поділитися виграшем з державою лише якщо вони вирішать протягом одного року подарувати родичу або знайомому суму, що перевищує 1,1 млн. дол. У такому разі їм доведеться сплатити податок на подарунок. Зазначимо також, що незважаючи на те, що у випадку виграшу в японське лото, вам не доведеться сплачувати податки в Японії, вам слід перевірити податкове законодавство країни, де ви проживаєте, на предмет оподаткування лотерейних виграшів.