Поки аналітики вираховують можливий відсоток лотерейних перемог, знаходяться люди, які зривають джекпот, не докладаючи до цього жодних зусиль. От і думай — чи можна виграти в лотерею випадково? Адже не дарма кажуть: удача знаходить свого улю­бленця тоді, коли він найменше цього чекає. І статистика підтверджує такий висновок: випадкова перемога — зовсім не жарт!

КУДИ ПРИВОДИТЬ ДОЛЯ?

Ось історія про Фране Селака родом із Хорватії. Про таких, як він, кажуть: наро­дився у сорочці. Сім разів його намагалася наздогнати смерть, але безуспішно. Напев­но, доля вела хорвата через воду, вогонь і мідні труби у напрямку до щасливого май­бутнього з лотерейним квитком. Інакше як пояснити такі фатальні факти?

Перед тим, як виграти 600 тисяч фунтів стерлінгів у британській лотереї, Фране Селак потрапив у аварію поїзда, випав із літака, виплив із річки, в яку впав автобус, вибрався з палаючого автомобіля … Це да­леко не весь «послужний список» щасливчи­ка. Адже спочатку він планував вести тихе, спокійне життя вчителя музики. Можливо, величезний фінансовий приз став винаго­родою всесвіту за пережиті катастрофи?

Як розпорядився Фране Селак небува­лим виграшем? Пенсіонер по-філософськи зауважує, що гроші потрібні не для того, щоб купити щастя. Фране продав розкіш­ний будинок на острові, залишивши своїй родині пристойний статок, і відправився жити у скромну квартиру в хорватському місті Петрина, розташованому в централь­ній частині батьківщини. Залишок виграшу він витратив на операцію по заміщенню тазостегнового суглоба. Фране впевнений: головне — здоров’я, адже саме воно дає чо­ловікові можливість насолоджуватися жит­тям з його п’ятою дружиною.

ЛОТЕРЕЙНА БЛАГОДІЙНІСТЬ

Колін і Крістін Вейр, сімейна пара із Шот­ландії — виграла в лотерею величезний статок, а тепер завдяки одному щасливому випадку їм вдалося принести трохи більше добра в цей світ. Приз у 250 мільйонів дола­рів буквально звалився їм на голову в 2011 році, як манна небесна. Звичайно, гроші за­йвими не бувають, але подружжя вирішило, що є ті, кому живеться гірше, ніж їм, а зна­чить, потрібно роздати гроші людям, які дійсно потребують фінансової допомоги. Рішення було прийнято, і випадок не зму­сив себе чекати.

Незабаром після виграшу Колін і Крістін дізналися про хворобу маленької дівчинки, яка страждала від дитячого церебрально­го паралічу, і пожертвували для неї деяку суму грошей. Наступна частина виграшу потрапила до рук багатообіцяючого юного художника. Через деякий час подружжя та­ким же чином допомогло дитині, яка потре­бувала протезування.

На цьому небачена щедрість не закінчи­лася. Містер і місіс Вейр подарували влас­ний будинок племінниці, яка народила дитину, перебуваючи в підлітковому віці. А потім подружжя заснувало фонд, завдяки якому грошову допомогу отримують бага­то жителів Шотландії, яким більше нема до кого звернутися.

Однак було б несправедливо промов­чати про те, що незабаром після виграшу подружжя Вейр зробило подарунок і для себе — вони купили шикарний особняк за 850 тисяч фунтів стерлінгів, побудували плавальний басейн, а потім оточили бу­дівлю розкішними статуями в романсько­му стилі. У квітні 2016 року Колін і Крістін Вейр виставили замок на продаж, призна­чивши йому ціну в три мільйони фунтів.

ПОДАРУНОК ДО РІЧНИЦІ

Адріан і Джилліан Бейфорд — щаслива подружня пара, яка готувалася святкувати чергову річницю одруження. Аж раптом їх­ньому щастю позаздрили небеса. Але засіб розлучити їх обрали фантастичний.

Одного разу дитяча медсестра і торговець купили лотерейний квиток … і він виявив­ся виграшним! Чоловік і дружина зірвали куш розміром у 148 656 000 фунтів стерлін­гів у серпні 2012 року. Адріан і Джилліан за­явили на весь світ, що тепер, коли їм більше не потрібно турбуватися про гроші, вони можуть більше уваги приділяти один одно­му. Подружжя вирішило витратити виграш на подорожі — і здійснили давню мрію, по­бувавши у Діснейленді і Канадських Скеляс­тих горах.

Однак гроші стали каменем спотикання між колись люблячими подружжям, і через два роки після виграшу вони розлучилися. Звичайно, не варто звинувачувати гроші в розлученні містера і місіс Бейфорд, адже фінанси найчастіше виявляють реальний стан справ і стан душі. І до цього можна до­дати, що нові можливості відкрили перед подружжям нові горизонти, досі небачені, нових людей і, зрештою, нове кохання.

ОЦЕ ТАК НЕВДАЧА!

Часом щастя вимагає кмітливості, а то і винахідливості. Мало спіймати удачу за хвіст, потрібно ще й вміти нею скористати­ся. Один із випадкових переможців лотереї проживав у Великобританії. Час від часу він випробував випадок на міцність і купував лотерейні квитки. Але, мабуть, зовсім не вірив у себе.

У 2005 році йому нарешті пощастило. Анонім (охрестимо його так, адже ім’я діз­натися не вдалося) придбав квиток, який виявився виграшним. 9,5 мільйона фунтів стерлінгів пропонувала щасливчику На­ціональна лотерея Великобританії. Однак знайти його виявилося складніше, ніж дея­ким — виграти мільйони. 180 діб — рівно стільки шукали переможця, але він немов крізь землю провалився. Ніщо не вічне під місяцем, ось так і наш герой втратив мож­ливість витратити чималі гроші — а його мільйони були віддані на благодійність. А все через те, що людина не сподівалась на удачу, яка чатувала на нього практично за рогом будинку, варто було тільки рушити у правильному напрямку.