Всі гравці грають у лотерею на свій розсуд. Одні віддають перевагу тиражним лотереям і заповнюють квитки, розставляючи цифри навмання або за певною системою. Інші обирають моментальні лотереї, бо грати в них, на їх погляд, простіше і цікавіше. Треті визнають тільки «перевірені досвідом» стратегії гри: купують квитки в певні дні, а номери відзначають, обчисливши їх за допомогою статистики або математичного аналізу. Чи можна насправді прорахувати виграш у лотерею, використовуючи статистичні методи і прийоми? Багато гравців впевнені, що це так. Розглянемо найпопулярніші теорії.

ПРОСТІ ПРИЙОМИ

На думку багатьох любителів гри, найнадійніший спосіб збільшити ймовірність виграшу в лотерею — придбати велику кількість квитків. Тобто, купувати не по одному на кожен розіграш, а відразу кілька лотерейних квитків на один тираж. Як показує практика, серед щасливчиків, яким пощастило зірвати великий куш у лотереї, переважна більшість тих, хто купував відразу по кілька лотерейних квитків. Наприклад, 20‑річний Брайан Мак Картні виграв у лотерею «MegaMillions» 107 мільйонів доларів. Він не прораховував комбінацію заздалегідь, не намагався вгадати щасливі номери, а просто довірив заповнення квитків комп’ютеру. Щоправда, купив Брайан не один лотерейний квиток, а відразу 5, таким чином, він збільшив свої шанси на виграш рівно уп’ятеро.

Досить популярні серед гравців різні методики розрахунку щасливих чисел. У хід ідуть і нумерологія, і астрологія, і просто щасливі прикмети. Окрім того, широко використовується аналіз попередніх розіграшів. Тут вже кожен гравець сам обирає, на які дані статистики орієнтуватися: хтось вивчає результати розіграшів за весь останній рік, хтось обмежується парою місяців, а деякі гравці вирішуються провести аналіз результатів лотереї відразу за кілька років.

Отриману інформацію використовують теж по-різному. Одні гравці вирішують робити ставки на цифри, які випадали найчастіше, інші навпаки, віддають перевагу цифрам, які до цього траплялися рідше за інших. Існує і більш вдосконалений варіант даної системи. Гравці вивчають статистику останніх 10–50 розіграшів лотереї, обирають найчастіші номери, а потім відкидають ті, що випали в останньому розіграші (або двох). Решту чисел відзначають на лотерейних квитках. Ще один варіант застосування даної стратегії гри — це ставки на «сусідні номери». Все, що потрібно від гравця — переглянути цифри, що випали в попередньому розіграші лотереї, та поставити на «сусідні» з ними числа.

ВАЖКА АРТИЛЕРІЯ

За твердженням досвідчених гравців, найнадійнішим методом, що дозволяє напевно виграти мільйон, а то і кілька, є метод розрахунку всіх можливих комбінацій (барабанна система). Гравцям потрібно прорахувати і використати всі можливі комбінації певного діапазону чисел. Наприклад, якщо потрібно вгадати 7 чисел із 49, беруть мінімум 8 будь-яких цифр, із них складають всі можливі семизначні комбінації, які потім і відзначають у лотерейних квитках. Вважається, що така стратегія гри значно підвищує ймовірність виграшу, хоча гарантувати отримання джекпоту все одно не може. До того ж грати в лотерею таким способом наодинці досить накладно, адже необхідно буде купити стільки квитків, скільки вийде можливих комбінацій. А ось якщо з кимось скооперуватися …

До речі, в багатьох західних країнах «кооперація» при грі в лотерею вельми популярна. Там створюються так звані лотерейні синдикати, куди входять колеги по роботі, родичі, друзі, просто знайомі люди. Вони регулярно вносять гроші в загальний фонд, із коштів якого купують відразу багато лотерейних квитків, збільшуючи свої шанси на перемогу.

Фахівці в області статистики стверджують, що розрахунки, які значно збільшують ймовірність виграшу в лотерею, дійсно існують, але вони досить складні і заплутані. Тому людям, далеким від математики, знайти такі формули, зрозуміти їх і використовувати навряд чи вдасться, адже для цього потрібні глибокі знання. До того ж без удачі тут все одно не обійтися. Найяскравішим і спірним прикладом такого «математичного» везіння вважається американка Джоан Гінтер. Вона змогла чотири рази зірвати джекпот! В цілому її виграш у лотерею склав більше 21 мільйона доларів.

Навколо «феномена» Джоан досі не вщухають суперечки. Відомо, що вона має ступінь кандидата наук в області статистики, викладає в місцевому вузі. Мабуть тому жителі містечка, де вона проживає, впевнені, що жінка домовилася з продавцем лотерей у місцевому магазині (а саме там їй пощастило тричі купити лотерейні квитки з джекпотами), щоб він дозволив їй вивчати номери квитків і перевіряти їх. Таким чином вона нібито зуміла обчислити закономірність між номером квитка і можливістю виграти джекпот. Але багато людей не вірять у це і вважають Джоан просто найвезучішою жінкою у світі. Як би там не було, організатори лотереї ні в чому поганому викрити її не змогли, а тому завжди чесно виплачували виграні гроші. Сама 63‑річна переможниця свій секрет успіху не розкриває, а всім недоброзичливцям пропонує повторити її успіх.

Великий виграш у лотерею — омріяна мета будь-якого гравця. Шляхів до перемоги багато. Важливо знайти найбільш зручну і цікаву для себе стратегію, щоб задоволення приносив не тільки результат, але і сам процес гри. Як кажуть досвідчені гравці, важливо не впадати у відчай через дрібні програші, йти до своєї перемоги, і тоді удача обов’язково постукає і у ваші двері!