Валерія Васильовича Бондаренко із міста Каховки Херсонської області хвилювали питання що до сплати виграшів лотерей «М.С.Л.», які він адресував до редакції. Уважно ознайомившись із змістом листа, ми вирішили переадресувати запитання гравця лотерейному оператору, тому що самі не змогли б відповісти на них з належним знанням справи. Довелося трішечки почекати, і ось маємо кваліфіковані, точні відповіді на всі Ваші запитання, пане Валерію. Хочемо довести їх не тільки до Вас особисто, а й до всіх читачів газети. Впевнені, що це буде цікаво й корисно для тисяч гравців. Також наводимо зображення оригіналу листа від пана Валерія — на всяк випадок, щоб запобігти звинувачень на кшталт: «Самі придумали, самі відповіли». Нічого не придумали, все з життя.

 Питання: Чому необхідно чекати виграш «Лото-Забава» в сумі 11 000 гривень 9 місяців?

Відповідь: Наразі таким є порядок виплати виграшів згідно з пунктом 5.14 «Умов проведення державної грошової лотереї «Лото-Забава». Окремо хочеться зазначити, що не так давно виграші від 3 000 до 10 000 гривень виплачувалися гравцям протягом 3-ох місяців. Наразі вони виплачуються майже здразу. Більш великі виграші поки що виплачуються так само. як і раніше, але сподіваємося, що й ці строки будуть змінені.

Хочемо звернути Вашу увагу та увагу всіх читачів газети, на те що Умови є у вільному доступі для всіх бажаючих на сторінці лотереї «Лото-Забава» у мережі Інтернет. Тож не вагайтеся завітати на наш офіційний сайт (www.msl.ua), де Ви можете дізнаватись не тільки результати улюблених лотерей, але й найсвіжіші та найрізноманітніші новини світу лотерей та компанії «М.С.Л.».

Питання: Чому в 2012 році, коли я виграв 8 500 гривень, я не сплачував 19,5% податку, а зараз змушений це робити?

Відповідь: Справа в тому, що за останні 5 років у Податковому кодексі України сталися зміни, які зачепили лотерейних операторів та гравців. Нагадаємо, що 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Ці зміни зобов’язали лотерейних операторів утримувати з кожного виграшу, навіть з мінімального, військовий збір — 1,5% та податок на доходи фізичних осіб — 15% і перераховувати їх до Державного бюджету України. Варто зазначити, що раніше податки утримувалися лише із великих грошових призів, але з 2015 року під удар попали навіть мінімальні виграші. У 2016 році вступили у дію ще одні зміни до Податкового кодексу України, які збільшили податок на дохід фізичних осіб (ПДФО) з 15% до 18%. Тож наразі з кожного виграшу у лотерею до Державного бюджету України утримуються податки та збори у розмірі 19,5% (18% ПДФО + 1,5% військовий збір). Ми вважаємо дивним рішення Верховної Ради України утримувати податки та збори абсолютно з усіх виграшів, адже раніше в Україні вони утримувались лише з великих сум призів, як це прийнято у всьому світі. Сподіваємось, що ця ситуація зміниться у майбутньому на користь гравців.

Питання: Чому держава одночасно стягує 35% з продажу лотерейних білетів та ще додатково бере 19,5%?

Відповідь: У Вас є недостовірні дані щодо оподаткування лотерейної діяльності. Наразі, починаючи з 1 січня 2017 року, лотерейні оператори повинні сплачувати податок на дохід від суми доходу, що залишився після формування призового фонду, у таких обсягах:

з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року включно — 18 відсотків;

з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року включно — 24 відсотки;

з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року включно — 26 відсотків;

з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року — 28 відсотків;

з 1 січня 2021 року — 30 відсотків.

Також лотерейний оператор має у якості податкового агента стягувати з усіх виграшів гравців та спрямовувати до Державного бюджету України податок на дохід фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 18% та 1,5% військового збору.

Питання: Виходить, що гравці сплачують податки двічі?

Відповідь: Ні, гравці сплачують з кожного виграшу тільки 19,5%. Сплата інших податків покладена на лотерейного оператора.

Питання: Хто встановив такий порядок?

Відповідь: Зміни в оподаткуванні виграшів у лотереї запроваджені Верховною Радою України.

Питання: Чому перестав зростати джекпот лотереї «Лото-Забава»?

Відповідь: Дійсно, раніше джекпот лотереї «Лото-Забава» ріс та збільшувався. В минулому він сягав відмітки у 12 мільйонів гривень, хоч перший джекпот лотереї дорівнював 100 000 гривень. Протягом довгого часу ми експериментували з різним розміром джекпоту й наразі він зафіксований на рівні трьох мільйонів гривень. Зверніть увагу, що його стартовий розмір наразі також дорівнює 3 мільйонам, і це безумовна перевага, адже після його зриву не потрібно чекати доки джекпот збільшиться до значної суми. Вона є такою одразу.

 

Хочемо звернути увагу, що всі зміни відбуваються у рамках Умов проведення лотереї «Лото-Забава» і контролюються Міністерством фінансів України. Всі ці зміни — це розвиток гри бінго. Гра завжди змінювалась, вона змінюється зараз і буде змінюватися у майбутньому. Події останніх років сильно вплинули на всіх нас. Але ми дуже сподіваємось на розуміння з боку шанувальників лотерей, заради яких ми продовжуємо, не зважаючи на численні перепони у вигляді змін у Законодавстві України, змін у Податковому кодексі України тощо, й надалі дарувати звичайним українцям радість від гри в улюблені лотереї та надавати їм можливість навіть у такий непростий час ставати справжніми мільйонерами та мультимільйонерами.