Несподівано та нестандартно розпочався розіграш 939 тиражу державної лотереї «Лото-Забава» у неділю 6 серпня 2017 року. На сцені, поруч із ведучими, телеглядачі побачили гостей — учасників неординарної урочистої церемонії, що увійде в історію не лише лотереї бінго, а й (увага!) Національного реєстру рекордів України.

Ми відразу відзначили для себе присутність вже знайомого нам експерта «Національного реєстру рекордів України» Віталія Зоріна. Пригадалася осінь 2016 року, один із «іменинних» тиражів «Лото-Забава» на честь 17-річчя гри, і пан Віталій, який вручає представнику компанії «М.С.Л.» сертифікат про офіційно зафіксований рекорд кількості лотерейних мільйонерів. Що привело його до студії цього разу? Невже новий рекорд? Який саме? Інтрига тривала лічені секунди й розв’язалася несподівано.

— Як я розумію, ви маєте розказати про великий сюрприз? — запитала експерта Лариса Руснак.

На що Віталій Зорін відповів:

Сюрприз та, я б сказав, унікальне досягнення! Сьогодні ми реєструємо новий рекорд. Людини, яка працює в лотерейному бізнесі України ось уже 45 років!

Анатолій Гнатюк: «Ваші оплески, зустрічайте, легендарна особистість компанії «М.С.Л.» — АНАТОЛІЙ КОСАРИК, який у нашій компанії працює з 31 липня 1972-го року!»

На сцену вийшов новий рекордсмен, і Віталій Зорін вручив йому великий сертифікат, в якому зафіксовано реєстрацію нового рекорду в номінації «Найбільший безперервний стаж роботи в лотерейній індустрії України».

Анатолій і Лариса взяли щасливчика в свої обійми та розпитували про самопочуття. Анатолій Косарик був помітно схвильований та дещо розгублений, зміг лише промовити: «Оце так сюрприз! Дякую, дякую, не чекав!».

І тут до нього підступився третій учасник події, віце-президент «М.С.Л.» Євген Власенко. Він вручив пану Анатолію букет квітів і сказав: «Анатоліє Юхимовичу, мені дуже приємно привітати Вас тут із нагоди Вашого чудового рекорду. 45 років праці в компанії, як один день! Це завдяки сааме таким людям як Ви компанія стала такою, як зараз: європейською, прозорою, чесною компанією, яка дарує можливість здійснити свою мрію мільйонам українців. Вітаємо!»

Ведучі та почесні гості студії ще раз привітали нового рекордсмена, побажавши йому довгих років праці та міцного здоров’я. До цих добрих побажань щиро приєднується редакція газети «Азарт від МСЛ». З Анатолієм Юхимовичем ми знайомі багато років, неодноразово про нього писали в лотерейному виданні з різних приємних приводів, в основному ювілейних. А нинішній офіційний рекорд України пана Косарика подарував нам ще одну можливість нагадати читачам і про видатну особистість, і про історію лотерейної компанії, у якій Анатолій Юхимович плідно працює вже 45 років.

Відразу після телерозіграшу «Лото-Забава» рекордсмена з усіх боків оточили кореспонденти та телеоператори різних українських ЗМІ. Важко було протиснутися через щільний заслін, але нам вдалося задати пану Анатолію декілька запитань.

— За роки Вашої роботи в «М.С.Л.» лотерейна справа пройшла довгий шлях, відчула на собі подих технічних революцій. Чи могли Ви собі уявити 45 років тому, яким стануть лотереї в майбутньому?

— Звичайно, не міг, — я ж не Нострадамус чи Герберт Уельс, — засміявся пан Анатолій. — Ніхто тоді не здогадувався про появу в майбутньому електронних терміналів, які зможуть в лічені секунди друкувати такі красиві білети, як сьогодні. І про Інтернет ніхто гадки не мав, і про мобільні телефони… Зараз гравці в лотереї мають такі дивовижні можливості, які тодішнім гравцям і не снилися. Купити лотерейний білет, не виходячи з дому, зі свого комп’ютера, або навіть з «мобільника» — це ж справжня фантастика! І про результати гри дізнаватися так само легко й швидко… Чесно скажу, живу й дивуюся щодня.

— Технології змінюються швидко, а люди завжди залишаються такими ж. Що Ви побажаєте молодим працівникам «М.С.Л.»?

— Знати й пам’ятати славну історію та традиції своєї компанії. Бути достойними послідовниками людей, які започаткували та розвивали лотерейну справу в Україні, — порядними, працьовитими, відкритими та доброзичливими до покупців. І обов’язково треба надалі розвивати й розвивати нашу компанію, у цьому запорука успіху. Я щиро бажаю всім гравцям лотерейної удачі, а рідній компанії багатьох років існування та процвітання.

Нагадаємо, що 20 жовтня 1970 року — це день народження спортивних лотерей, і саме з цієї дати розпочалась історія «Спортлото», «Молодьспортлото», «М.С.Л.». Саме в цей день відбувся перший тираж першої в історії тодішнього СРСР спортивно-числової лотереї «Спортлото 6 із 49». Сьогоднішнім гравцям може здатися неймовірним, що 45 років тому кульки з виграшними числами лотереї виймались із тиражного барабана руками, і робили це зазвичай діти. І тільки на честь третьої річниці «Спортлото» замість барабана почали використовувати спеціальний пристрій — лототрон, в якому механічно перемішувались і автоматично діставались виграшні кульки.

З тих часів, вже майже 47 років, завдяки «М.С.Л.» ні на мить не припинялась лотерейна гра в Україні. А сам Анатолій Юхимович Косарик багато років очолював Львівське зональне управління «Спортлото», а потім регіональне представництво «М.С.Л.». Про славну історію ветерана свідчить фото, яке ми знайшли на офіційному сайті «М.С.Л.». Сьогодні, у свої 76 років він виконує почесну роботу консультанта.