Починаючи з цього тижня «Забаву» просто неможливо буде «відірвати» від терміналу.

А чи знаєте Ви, що таке термінал? Якщо уважно читаєте «Азарт», відповісте на наше питання неодмінно — це електронний пристрій для фіксування ставок гравців у лотереї. Сьогодні термінали встановлені майже у всіх обласних центрах, не кажучи про столицю і великі міста України, і використовуються для гри «МЕГАЛОТ» (свого часу, напередодні її старту ми детально розповідали про термінальну гру). Але потенційні можливості нової техніки значно більші, ніж обслуговування лише однієї гри. За своїми технічними характеристиками французькі термінали ТРМ-3000, якими зараз укомплектовується розповсюджувальна мережа МСЛ, спроможні впоратися як з числовими, так і з миттєвими лотереями та «Спортпрогнозом». Зрештою, це кінцева мета їх впровадження в дію.

Можливо, не всі «забавники» пройшли наш термінальний «лікнеп» і досі не в курсі справи, які переваги надає конкретному гравцю можливість грати через термінали. Передусім, абсолютну впевненість у тому, що його ставка прийнята до гри. Адже система он-лайн — це гра у режимі реального часу, тобто зроблена гравцем ставка тієї ж миті через термінал і трансляційну мережу потрапляє до цетральної системи та фіксується потужним комп’ютером. З його пам’яті «вибити» ставку просто неможливо.

Інший вагомий плюс термінальної гри у тому, що ставку можна робити буквально за лічені години до розіграшу, тому що центральна система дуже швидко (порівняно з днем сьогодняшнім — миттєво) підраховує всі ставки, продані та не продані білети…

Нарешті, ще один неперевершений аргумент термінальної гри — можливість миттєво перевірити лотерейний білет на виграш після розіграшу, а не очікувати повідомлень з центрального офісу кілька днів (як це трапляється зараз).

Від переліку загальних плюсів термінальної гри перейдемо до «забавної» конкретики. Технологія прийому ставок у «Лото-Забава» сьогодні така: розповсюджувач отримує від лотерейного оператора енну кількість білетів на енний тираж і продає гравцям. За обумовлений час до розіграшу він повинен здати залишки білетів, щоб з пам’яті головного компю’ютера було вилучено номери всіх не проданих і в розіграші брали участь лише продані. Саме серед них розумник-комп’ютер вишукує під час розіграшу білети зі щасливими горизонталями (адже він «пам’ятає» всі комбінації всіх надрукованих на тираж білетів лотереї), повідомляючи про них гравців і оператора гри.

Що міняє у цій схемі термінал? Продаючи білет «Забави», розповсюджувач лише дає машині прочитати його штрих-код і тієї ж миті он-лайн робить свою справу — заносить інформацію у пам’ять головного комп’ютера. Все, ставка прийнята до гри. Відпадає необхідність кропітких зусиль по збиранню та підрахунку залишків, виграється час, у який гравці ще мають змогу купувати білети. Якщо сьогодні у більшості міст продаж лотерейних білетів закінчується у другій половині дня у п’ятницю, то при використанні терміналу є можливість продовжити термін продажу майже на добу! Зважаючи на той факт, що більшість з нас має звичку відкладати справи на останній момент, терміналізація неодмінно додасть значну кількість учасників гри, що, в свою чергу, зробить ще більш вагомими виграші всіх категорій і «Джек Поту».

А як просто перевірити на терміналі білет після розіграшу! Штрих-код білета знову ж таки гарантує розповсюджувачу і гравцю абсолютну точність ідентифікації. І не потрібно відшукувати номер білета у «гросбухах», які сьогодні розсилаються з Центрального офісу по всіх областях.

Але, можливо, найголовніша перевага термінальної гри для її учасників полягає в тому, що де б Ви не придбали білет, перевірити його й одержати виграш можна буде у будь-якому населеному пункті країни, де встановлено термінал МСЛ. Таким чином, відпадає чи не найчастіше нарікання гравців, яким сьогодні не так просто отримати виграш, якщо білет придбаний в іншому місті.

Як бачите, очевидних плюсів гри з використанням терміналів чимало. Проте процес «терміналізації всієї країни» ще далекий від завершення. Тому ще не один місяць на рівних засадах діятимуть як нова, так і стара схеми розповсюдження, і все ж таки нова технологія, рано чи пізно, має взяти гору — від прогресу не сховаєшся. Тому підходьте до терміналів, не бійтеся, знайомтеся з новою технікою і вона Вам обов’язково сподобається.

Ну, а лотерейне щастя, зрозуміло, не залежить від способу, яким Ви купували білет (тобто робили ставку). І придбаний на ринку у «бабусі-божої кульбабки», і куплений у шикарному приміщенні банку білет лотереї «Лото-Забава» може приховувати і розчарування, і шалений успіх. Але завжди — надію!

О.КАНЕВСЬКИЙ