Участь у лотереї — це не завжди купити білет, закреслити цифри і чекати на розіграш. Світовий досвід стверджує, що лотерея здатна вирішити і соціальні, й державні проблеми, а іноді навіть і проблеми генофонду. Але великі цілі часто вимагають нестандартного підходу. Ми вирішили зібрати на газетній шпальті найдивніші лотерейні правила, які, напевно, вас здивують чи просто потішать.

ЧАЙНИК ЗА СТЕРИЛІЗАЦІЮ

Естафету найдивніших лотерей відкри­ває Індія. Тут у 2011 році влада перейняла­ся проблемою перенаселення і навчилися креативити. Мета організованої державою лотереї полягала в зниженні народжуваності в країні.

За добровільну стерилізацію учасникам дарували лотерейні білети, які давали мож­ливість виграти цінні призи — телевізор, кухонний комбайн або навіть автомобіль. Двома роками раніше Міністр здоров’я і сі­мейного благополуччя закликав провести електрику по всій сільській місцевості Індії. «Якщо в кожному селі є електрика, — говорив він, — люди будуть дивитися телевізор до­пізна і потім лягати спати. Коли немає елек­трики, людям нема чим зайнятися, окрім як збільшенням генофонду». Такі справи.

ДЕ НЕ БУВ Я НІКОЛИ

У США проводиться унікальна лотерея, переможці якої нагороджуються правом ле­гального проживання в Штатах. Диверсифі­каційна лотерея «Diversity Immigrant Visa» реалізується Державним Департаментом США, а сенс її полягає в тому, щоб дати візи іммігрантам різних національностей, зокре­ма, з країн із низьким рівнем імміграції до США, тобто зберегти ту різноманітність, яка звучить у назві програми.

Розіграш проводиться раз на рік, заявки на участь подаються в листопаді, а імена переможців стають відомі в травні. Брати участь у лотереї Грін-карт можна один раз на рік, а число бажаючих просто і легально іммігрувати до Америки щорічно досягає 2–3 мільйонів чоловік. При цьому переможцями вибирають близько 50 тисяч. Незважаючи на перемогу, кожному потрібно пройти співбе­сіду, перш ніж він отримає Грін-карту.

З ГРЯЗІ У КНЯЗІ

У тайванському місті Тайбей дуже люблять чистоту і зовсім не люблять нечистоплотних собачників. Щоб таких перевиховати, борці за чистоту організували лотерею, суть якої в наступному: кожен господар чотирилапо­го прибирає з газонів сліди життєдіяльності вихованця, за що отримує лотерейний білет. Призи розігрувалися зовсім некволі — золоті злитки вартістю 12, 18 і 60 тисяч доларів! Стати учасником лотереї міг кожен, а тим, хто не обтяжений домашніми тваринами, для участі пропонувалося фотографувати порушників.

КАЧИНІ ІСТОРІЇ

У Сінгапурі щороку проходить лотерея — «Качині гонки». Для участі у заході потрібно купити пластмасову жовту качку за $10 і на­писати на ній свої ініціали або інші розпізна­вальні знаки. В день розіграшу кілька машин скидають всю качину зграю в річку: чия качка першою перетне фінішну лінію, той і виграв.

Лотерея може здатися дивною, але в ній щорічно беруть участь тисячі людей. Вона стала свого роду пам’яткою Сінгапуру. До ви­значення переможця підходять з усією відпо­відальністю, адже головний приз — мільйон доларів! За тим, як фінішують качки, стежать організатори і аквалангісти.

СТІЙ, АВТОЛЮБИТЕЛЮ!

У 2010 році в Стокгольмі влаштували до­рожню лотерею. Камери контролю швидкості фіксували не тільки порушників дорожніх правил, а взагалі всіх водіїв. Після закінчен­ня спостереження серед водіїв, які дотриму­ються правил, були розіграні грошові призи, зібрані за рахунок штрафів порушників.

Результат такої лотереї вкрай порадував не лише переможців, а й організаторів. До прове­дення акції середня швидкість руху на контр­ольованих ділянках була 32 км /год., а за час проведення лотереї знизилася до 25 км /год!