Лотерею, яка називається ОТОСЛОТО, прийнято вважати угорською пам’яткою. Взагалі не можна сказати, коли точно був проведений перший тираж цієї азартної гри, оскільки після того, як Угорщина була звільнена від навали Османської імперії, лотереї стали своєрідним символом свободи. Саме тоді, у 1770 році відбувся перший розіграш. Як відомо, у березні 1770‑го стандарт першої угорської лотереї відповідав 5/90. Незважаючи на те, що відгадати тут числа важче, ніж у багатьох інших європейських подібних лотереях, ОТОСЛОТО є популярною і серед угорців, і серед населення інших держав.

ІСТОРІЯ ЛОТЕРЕЇ

Як вже було сказано, спочатку розглянута лотерея була проведена в 1770‑му. Однак тоді вона ще не отримала свою нинішню назву. Не можна не відзначити, що правила гри з того часу мало змінилися. Сучасна ОТОСЛОТО саме під такою назвою була вперше проведена у 1957 році. Через кілька десятків років вона потрапила в число національних, бо її став організовувати основний угорський оператор. Пізніше, у 1997 році вже стала з’являтися можливість для участі в лотереї інших споживачів, які не проживають на території Угорщини. Спочатку ввели можливість гри за допомогою телефонного зв’язку. До речі, її використовували не тільки жителі інших країн, а й самі угорці. Це обумовлено тим, що набагато зручніше не вирушати на місця продажу квитків, а зробити покупку, не виходячи з дому.

ЯК ГРАТИ?

На кожному білеті знаходиться рівно 6 ігрових полів, кожне з яких буде задіяне у грі. Слід зазначити, що черговість викреслення номерів повинна відповідати інструкціям. Тобто, спочатку треба буде заповнити перше поле, потім — друге, і так далі. Не можна не відзначити, що кожен білет може братии участь у грі тільки протягом деякого періоду. Він буде вказуватися на зворотному боці вашого «купона в багатство». Як правило, термін становить півтора тижні. Його використання може бути різним. Наприклад, якщо в білеті вказується, що він придатний протягом 1–5 тижнів, то використовувати його слід саме в цей час. Слід звернути увагу на те, що деякі покупці можуть стати щасливчиками — вони отримають білети з позначкою «Джокер». Це означає, що їм випадає додатковий шанс на виграш окремого грошового призу. Звичайно, загальна його сума не буде навіть близько стояти поруч із джекпотом, але отримати її все-таки приємно. Необхідно пам’ятати про те, що для участі в розіграші ви повинні бути старше 18‑ти років. Якщо вік менший, тоді організатори мають повне право відмовити вам у виплаті. Варто додати, що виграш можна буде отримати тільки протягом 90 днів після того, як оголошуються результати чергового тиражу. Дрібні виграші можуть бути виплачені в будь-якій точці, яка займається реалізацією квитків. Середні ви зможете отримати тільки в основному офісі. А що стосується великих грошових призів, то їх отримання буде можливим тільки при банківському переказі. Тобто, гроші готівкою отримати можна, але тільки за умови, що була виграна невелика сума.

Тиражі проводяться щотижня по субботах о 18:30, час вказується за середньоєвропейськими мірками. Переглянути проведення гри можна в інтернеті в режимі онлайн.

ЦІКАВІ ФАКТИ

Звичайно, кожному учаснику гри першочергово буде цікаво дізнатися про те, яка сума може бути отримана. Відлік джекпоту на даний момент починається з 90 мільйонів форинтів. Ця сума прирівнюється приблизно до 400 тисяч доларів. Відповідно, чим більше тиражів пройде без щасливчиків, які забрали головний приз, тим більшу суму можна буде виграти в підсумку. Варто сказати і про те, що податки далеко не завжди будуть виплачуватися по фіксованій сумі. Невеликі виграші взагалі не оподатковуються. Ви повинні будете виплатити певну суму державі тільки за умови, що виграли більше 9‑ти тисяч доларів. Відповідно, відсоток податкового збору буде залежати безпосередньо від суми виграшу.

ПРАВИЛА ГРИ

Правила гри, по суті, фактично нічим не відрізняються від тих, які присутні при проведенні розіграшів інших європейських лотерей. Єдиною відмінністю, як уже було сказано, є те, що номерів тут удвічі більше. Однак це зовсім не означає, що ви отримуєте менше шансів на виграш. Отже, вам необхідно обрати п’ять чисел, які розташовуються в числовому відрізку 1–90. Не можна не відзначити того, що початкову суму, тобто мінімальний виграш, можна отримати вже за умови, що ви вгадали два номери. Слід також обговорити ті випадки, коли переможців стає кілька. Тобто, якщо ви вгадали, наприклад, три номери, і ще одна людина теж змогла вгадати ці три номери, то сума виграшу буде розділена порівну між вами. Для того щоб отримати джекпот, вам буде потрібно правильно визначити всі п’ять номерів.

Необхідно приділити окрему увагу розподілу і накопиченню джекпоту. Справа в тому, що тиражі, як уже було зазначено, проводяться щотижня. Якщо протягом цього періоду ніхто не вгадав всі п’ять цифр, тоді основний приз переноситься на наступний тиждень. Він додається до наступної суми. Так відбувається протягом року, поки не знайдеться щасливчик, який забере цей джекпот. У тих випадках, коли протягом року ніхто не виграє, основний приз розподіляється між іншими переможцями у відповідних кількостях. Тобто, якщо ви вгадали більшу кількість номерів, то отримаєте найбільшу суму, що становить певний відсоток від джекпоту.