Напередодні Нового року наша редакція вирішила нагадати своїм чита­чам про приголомшливі виграші шанувальників лотерей з усього світу. Сподіваємось, ці успішні приклади додадуть наснаги нашим читачам і сприятимуть їхнім майбутнім перемогам.

* 522 мільйони доларів виграв житель Каліфорнії в лотереї Mega Millions. Чоловік повертався додому і зайшов у магазин купити води. Розраховуючись на касі, купив квиток, завдяки якому став володарем п’ятого за ве­личиною джекпоту в історії лотереї. Випадок фантастичний, але не унікальний.

* 758,7 мільйонів доларів виграла 24 серп­ня 2016 року 53‑річна медсестра Мевіс Вонзік зі штату Массачусетс. Це виявився найбіль­ший розіграний джекпот не тільки в історії лотереї Powerball, але і в історії всіх амери­канських лотерей. Згідно з правилами, Вон­зік могла отримувати виграш частинами протягом 29 років, або, заплативши чималий податок, забрати гроші відразу. Жінка вирішила отримати належну їй суму разом. Вийшло 443,3 мільйона доларів. Відразу після надходження коштів на рахунок Мевіс Вонзік пішла з роботи і тепер веде життя звичайної мільйонерки.

* 590,5 мільйонів доларів у 2013 році ді­сталися 84‑річній пенсіонерці з міста Зе­фірхіллс штату Флорида. Глорія Маккензі вирішила перевірити свою успішність у ло­тереї Powerball. Квиток вона купила на касі супермаркету, коли її пропустили без черги. Жінка ледь прийшла до тями, дізнавшись, скільки грошей вона виграла. Підсумкова сума, яку вона отримала, дорівнювала 370, 8 мільйонів доларів.

* 536 мільйонів доларів виграла сімейна пара зі штату Індіана в червні 2016 року. Подружжю вдалося вгадати всі числа комбінації, яка випала, в лотереї Mega Millions. Пере­можці попросили організаторів лотереї не називати свої імена і приховують подробиці свого виграшу. Відомо тільки, що у пари двоє дітей-школярів. Подружжя вирішило захисти­ти підростаюче покоління від публічності й розпитувань з боку преси і однокласників.

* Джекпот лотереї величиною 487 мільйонів доларів розіграли в липні 2016 року. Володарями нечуваної суми стало по­дружжя зі штату Нью-Гемпшир, купивши квиток у магазині товарів для малювання. Імена щасливчиків не розголошуються, зате відомі цифри виграшної комбінації: 11–17– 21–23–32. Щасливчики, у яких були грандіозні плани на виграш, вирішили забрати всю суму відразу. Після вирахування податків вона склала 341, 7 мільйонів доларів.

* 447,8 мільйонів доларів — призовий фонд лотереї Powerball, розіграний влітку 2017 року. Власником щасливого квитка став ка­ліфорнієць, який купив його в продовольчому магазині. Власнику торгової точки також ді­стався бонус в 1 мільйон доларів від організа­торів лотереї. Після цього підприємець став називати свій магазин щасливим і розповідав покупцям про багатомільйонний виграш.

* 429, 6 мільйонів доларів виграла в ло­терею сім’я з Нью-Джерсі на чолі з пенсіонеркою Пірло Мей Сміт. Перемож­ниця, у якої виявилося семеро дітей, зізна­лася, що щаслива комбінація наснилася їй уві сні. Насамперед Сміти виплатили борги по іпотеці і кредити за навчання дітей. Решта грошей пішла на поліпшення матеріального становища сім’ї.

* 190 мільйонів євро (або 149 мільйонів фунтів стерлінгів) в європейській лотереї у 2012 році виграло британське подружжя Бейфорд із графства Саффолк. Це був найбільший джекпот за всю історію лоте­реї з моменту її запуску в 2004 році. Бейфор­ди відсвяткували перемогу покупкою великої піци. Виграш вони планували витратити на ремонт будинку, покупку автомобіля і подо­рож разом із дітьми до Діснейленду. Рівно через два роки така ж сума дісталася порту­гальцю, ще одному власникові щасливого квитка лотереї EuroMillions.

* Найбільший джекпот в історії лотереї Powerball — 1,5 мільярда доларів — був розіграний в січні 2016 року. Виграшну комбі­націю вдалося вгадати відразу трьом учас­никам. Після вирахування податків кожен із переможців отримав по 327, 8 мільйонів доларів.