Нещодавно американський федеральний суддя частково зняв заборону, затверджену адміністрацією президента США Дональда Трампа щодо отримання американських віз переможцями лотереї Грін-карт, передає Newsweek. 4 вересня 2020 року суддя Аміт Мехта підписав розпорядження, згідно з яким адміністрація президента зобов’язана вжити всіх необхідних заходів, аби максимально оперативно обробити і розглянути всі подані до 30 вересня 2020 року заявки. Якщо говорити про інші аспекти справи, то можна відзначити підтримку суддею рішення президента щодо заборони відвідування і проживання власникам тимчасової візи для роботи, а також іншим особам. Таким чином, постанова суду буде забезпечувати допомогу для в’їзду переможців лотереї до самого кінця року, без будь-яких перешкод для передачі їм віз фахівцями Державного департаменту.

Як вважає сам суддя, дане відомство не змогло представити жодних доказів, щоб призупинити обробку поданих заяв на вручення візи. Крім того, самі працівники департаменту не змогли пояснити, на якій конкретно підставі була припинена видача віз цим категоріям громадян. Якщо подивитися на інформацію, представлену в імміграційному законі, можна помітити, що, якщо переможцям лотереї не вдасться отримати власні візи до 30 вересня поточного року, то вони взагалі позбавляються права на її отримання. Незважаючи на те, що суддя передбачив допомогу переможцям лотереї, з його боку не виникло бажання забезпечити захист інших претендентів на візи, зокрема тих, хто хотів об’єднатися з родиною. Та й про робочі візи представник судової влади не згадав. Рішення в дійсності було підготовлено відповідно до результатів п’яти пов’язаних процесів, які оскаржують укази Президента США, що були представлені широкій публіці в квітні й червні 2020 року. Вони передбачали заборону на в’їзд у США претендентам грін-карт, переможцям знаменитої лотереї, а також працівникам з інших держав.

Представники адміністрації президента Трампа пояснювали, що даний крок був вимушеним заходом. Він передбачав захист робочих місць населення Америки в період пандемії коронавірусу, коли компанії скорочували робочі місця, заявляли про своє банкрутство. Не всі змогли розраховувати на отримання підтримки з боку держави, спеціальних фондів.

При цьому в суд було підготовлено позовну заяву, яку підготували понад 1000 громадян Америки, які мають родичів за кордоном, роботодавців із різних штатів, переможців відповідної лотереї, а також громадян з інших країн, які могли розраховувати на отримання тимчасової робочої візи. Як вважали самі позивачі, президент Трамп якоюсь мірою перевищив свої повноваження, вирішуючи закріпити на законодавчому рівні в’їзд до США. Багато хто вважає, що таке рішення вступає в протиріччя з головним документом держави — Конституцією.

Сам суддя вирішив, що люди, які виграли в лотерею грін-карт — це звичайні люди, які хочуть іншого життя для себе. Вони також, як і американці потребують поваги, сподіваються, що ніхто не знехтує їхніми правами і свободою вибору, і вони матимуть комфортні умови для праці та достойну оплату. Не дивно, що в підсумку суддя порахував переконливими численні аргументи позивачів. Це дозволило прийняти рішення, згідно з яким необхідно переглянути відмову Держдепартаменту і згодом винести постанову з урахуванням усіх обставин. Фахівці відомства будуть консультуватися з Департаментом юстиції, щоб зрозуміти, яке рішення буде найбільш прийнятним у даній ситуації.

Залишається сподіватися, що права зацікавлених сторін будуть дотримані. А ми пам’ятаємо, що пандемія коронавірусу внесла свої корективи в життя багатьох країн, не стала винятком і наша улюблена студія «Лото-Забава», до якої вже багато місяців не приїздять шанувальники лотерей, оскільки ще й досі не минула загроза їхнього зараження цим небезпечним грипом.