Читачі нашого видання досить широко проінформовані про найбільші лотереї великих країн, де призовий фонд іноді сягає мільярда євро або доларів. А сьогодні ми познайомимося з лотереями таких маленьких країн, які на карті знайде лише вправний знавець географії. Виявляється, любов до цієї веселої розваги притаманна усім народам, незалежно від кількості їхніх представників на планеті Земля.

ЛЮКСЕМБУРГ

Luxembourg Joker — це додаткова лотерея, що проводиться паралельно з і дає власникам квитків із Люксембурга шанс виграти 500 000 євро в кожному ро­зіграші. Учасники EuroMillions із Люксем­бурга отримують можливість розіграти два рядки Luxembourg Joker за додаткову плату в розмірі 2 євро за рядок. У кожному рядку генерується комбінація з шести номерів від 0 до 9. Вгадавши ці номери в правильному порядку, можна виграти джекпот у розмірі 500 000 євро.

Гравці, остання цифра на квитках яких збігається з останньою цифрою виграшної комбінації, виграють 2 євро. Ось призи, які ви можете виграти:

Загальні шанси на виграш будь-якого призу становлять 1 із 10, шанси зірвати джекпот — 1 із 1 мільйона. Виграші, розмір яких не пе­ревищує 750 євро, можуть бути затребувані в авторизованого роздрібного продавця ло­терейних квитків. Більші суми виплачуються в центральному офісі Національної лотереї Люксембурга.

ЛІХТЕНШТЕЙН

На початку 1995 року керівництво London Mall, британського розробника програмно­го забезпечення, придумало ідею інтернет-лотереї. Ліцензія на проведення інтернет-лотереї з фіксованим коефіцієнтом без обмежень міжнародного маркетингу була отримана від уряду Ліхтенштейну. Благо­дійний фонд Міжнародної лотереї в Ліхтен­штейні (ILLF) був створений для управління цією лотереєю, яка тоді називалася Interlotto, і швидко зайняла позицію провідного сайту електронної комерції в Європі. Фонд Між­народної лотереї Ліхтенштейну (ILLF) також представив перші миттєві скретч-карти гри в Інтернеті.

Перший білет Interlotto продано Маріо Фрі­ку, прем’єр-міністру Ліхтенштейну (15 грудня 1993 р. — 5 квітня 2001 р.) Перший розіграш Interlotto відбувся в барі Köfferli у столиці Ліхтенштейну — Вадуці, в суботу увечері 7 жовтня 1995 року. Керолайн Бурдет, пер­ша олімпійська бобслеїстка, витягнула шість виграшних номерів аби оголосити про першу національну лотерею в Інтернеті.

Чотирнадцять місяців по тому, 13 січня 1997 року сайт лотереї був перейменований з Interlotto в PLUS Lotto після угоди з Міжна­родною федерацією. товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (IFRC), однієї з найвідоміших і шанованих гуманітарних організацій у світі. Перший розіграш під наз­вою PLUS Lotto відбувся 18 квітня 1997 року.

Невід’ємною частиною Фонду Міжнарод­ної лотереї в Ліхтенштейні (ILLF) була благо­дійність. Всі лотерейні сайти в мережі ILLF виділяють частину доходу на фінансування заходів у Ліхтенштейні і в усьому світі. Усі по­жертви робляться на розсуд Комітету з розпо­ділу благодійних коштів, який контролюється урядом Ліхтенштейну.

Кілька ігор, випущених під брендами ILLF:

  • Lotteries
  • Instant Win Games
  • Scratchcards

LOTTERIES

ILLF пропонував дві щотижневі лотереї і одну щомісячну лотерею:

— щотижнева лотерея 6/49.

У кожному розіграші лотереї розігрувало­ся шість номерів плюс одне бонусне число з ряду куль із номерами від 1 до 49. Гравці обирають шість різних номерів плюс бонусне число за своїм вибором. Призи присуджува­лися за вгадані два, три, чотири, п’ять або шість чисел, а також п’ять плюс бонусна куля і шість плюс бонусна куля. Розіграш лотереї 6/49 проводився щоп’ятниці у студії ILLF у Лі­хтенштейні на одній з двох механічних кульо­вих машин виробництва Editec (Франція). Перед жеребкуванням випадковим чином була обрана партія куль і проведені пробні жеребкування, щоб переконатися, що ма­шина і комплекти куль не були підроблені. Розіграш був знятий на відео, а потім розмі­щений в Інтернеті. Призовий фонд розіграшу лотереї 6/49 становив 90% вартості квитка, а головний приз — 20 мільйонів євро.

LITTLE BIG ONE

Little Big One — це щотижнева лотерея, в якій розігруються 5 із 15 куль. Кожен квиток містить 5 номерів, вибраних із 15. У кожному щотижневому розіграші було до­ступно не більше 3003 квитків. Треба було виграти три призові категорії, включаючи виграш за збіг нульових куль. Оскільки ко­жен номер квитка продається тільки один раз, переможці не ділять призів. Джекпот гарантований в розмірі 2 003 євро на тиж­день. Щотижневий розіграш проводився автоматично з використанням сертифікова­ного генератора випадкових чисел. Розіграш проводився в Ліхтенштейні щосереди о 11:00 за центральноєвропейським часом, але іноді через особливості гри LBO «Джекпот повинен бути виграний» він може відбуватися рані­ше. Призовий фонд розіграшу Little Big One становив 80% від вартості білета, головний приз — 2 003 євро.