У країні лотерейний бізнес може здійс­нюватися тільки на підставі ліцензії. Від­повідно до постанови Кабміну, правом організовувати і проводити лотереї з розі­грашем грошово-речових призів наділений Народний Банк Узбекистану. Лотереї регі­онального рівня мають право проводити спеціалізовані структури, що знаходяться на господарському розрахунку держави. При­зовий фонд не потрапляє під оподаткуван­ня. Брати участь можуть тільки повнолітні громадяни.

Лотереї Узбекистану буваю трьох поши­рених видів: миттєві, числові тиражні з ПФ у вигляді грошової винагороди або змішаних грошово-матеріальних призів. Розглянемо лотерейні ігри, які користуються найбіль­шим попитом в країні.

ПОПУЛЯРНІ ТИРАЖНІ ЛОТЕРЕЇ

Починати знайомство з ігровою індустрі­єю республіки Узбекистан слід з традицій­них числових лото, де головним призом виступає великий призовий фонд.

IMKON

Тиражна лотерея Узбекистану Imkon lotereyasi характеризується багатим ПФ в 10 мільярдів сум. Загальна кількість білетів в 1 розряді складає 10 млн. примірників. В 1 розряді розігрується близько 2 млн. призів різної матеріальної цінності, зокрема гро­шові подарунки по 50 млн., 25 млн. і 10 млн.

Призи до 500 тисяч виплачуються всі­ма філіями Народного Банку республіки, а також в точках реалізації білетів. При­ймаються до оплати переможні купони не пізніше 4 місяців, з моменту опублікування інформації про фіналістів в місцевих ЗМІ. До зберігання білета після виграшу варто ставитися уважно. До оплати не будуть при­йматися білети з пошкодженим захисним полем, з написом Ochilmasin.

SHARQONA LOTTO

Лотерея ШАРКОН Лото Узбекистан на­лежить Народному Банку. Купити купон можна в пунктах реалізації UZPAYNET, а та­кож в банківських відділеннях. Інформація розміщена на офіційному ресурсі — xb.uz. Варто відзначити зручний інтерфейс сайту, а також можливість вибрати російську або англомовну версію.

На сьогоднішній день, придбати ігрову карту через сайт поки, що неможливо. Після покупки, квиток потрібно зареєструвати через сайт, після чого на вказаний № при­йде повідомлення. У разі перемоги, фіналіст може забрати виграні гроші тільки при на­явності даного sms.

Вартість однієї лотерейної комбінації ста­новить 2 тис. сум. Мінімальна сума джекпо­ту становить загальна кількість розпроданих купонів за конкретний тираж Sharqona lotto. Максимальний джекпот зростає з кожним тиражем, проте оператор встановлює ліміт у 500 мільйонів сум. Найбільший джекпот був зірваний у 2017 році. Його сума склала понад 250 000 000 UZS.

Здійснюються виплати виграшів після ви­конання деяких формальностей. Розіграші відбуваються щотижня, в ефірі місцевого ка­налу. Скільки потрібно відгадати куль, щоб виграти в узбецьку лотерею ШАРКОН Лото? У лототроні розігрується шість з 36 номерів. Щоб отримати найменший виграш потрібно вгадати 4 цифри. Якщо учаснику вдалося відгадати шість чисел, він стає претенден­том на отримання джекпоту, який ділиться порівну між фіналістами. В ігровій матриці користувач може відзначити до десяти чи­сел, але за додаткову комбінацію доведеться доплатити. Також в грі бере участь бонусний 7‑й шар, який може принести матеріальний приз зі спецфонду. Якщо пощастило зірвати джекпот, фіналіст не бере участь у бонусній грі. ПФ дорівнює 50 відсоткам від кінцевої вартості всіх розпроданих лотерейних та­лонів.

У процентному співвідношенні виграші розподіляються наступним чином:

 • за 4 кулі — 32% $
 • за 5–18%;
 • за 6–40%.

Розіграш сьомої додаткової кулі з літа 2018 року став проводитися на постійній основі. Дана числова забава входить до трійки популярних лото країни.

OMAD LOTTO

Узбецька лотерея Омад Лото від Народ­ного банку також користується попитом серед. Придбати білети можна в касах бан­ку, а також в пунктах UZPAYNET. Вартість однієї числової комбінації стандартна для тиражних забав — з тис. сум. Ціна може ва­ріюватися в залежності від кількості зареє­строваних числових комбінацій. Реєструючи квиток, кожен учасник отримує на вказаний номер у відповідь смс, яка є необхідною умо­вою для того, щоб забрати приз. У даній ло­тереї існує окрема сторінка omadlotto.uz., де можна дізнатися всю необхідну інформацію про розіграші. Інша назва забави — лото «5 з 36». Гра відноситься до постійної діючої числовій лотереї. Суть полягає у визначен­ні номерів з конкретного ряду чисел, що розігруються кожен раз в новій комбінації. Всього бере участь 36 номерів, приз визна­чається 5 числами, що зійшлись.

Тираж Омад Лото здійснюється щотижня по суботах, на каналі Navo, о сьомій годині вечора, за місцевим часом. Примітно, що розмір джекпоту не фіксували, він акумулю­ється з кожним розіграшем. Виплата великої грошової винагороди здійснюється після дотримання деяких формальностей. Імовір­ність отримати головний приз з максималь­ним ПФ складається 1 до 376 тис. Сума мі­німального джекпоту дорівнює підсумковій сумі реалізованих ігрових карт на момент тиражу. Виграшний фонд дорівнює половині від єдиної суми комбінацій у всіх зареєстро­ваних купонах.

Щоб виграти в Omad lotto приз одній з можливих категорій, необхідно слідувати правилам гри. У барабані задіяно 36 прону­мерованих куль. В ході гри випадковому  чи­ном випадають 5 номерів. Щасливими вва­жаються ті білети, де збіглося 3, 4, 5 цифр. Учасники, що відгадали 5 чисел, зривають джекпот, сума якого розділяється порівну між переможцями. Якщо такий білет всього один, значить вся сума дістається власникові переможного купона.

ГРОШОВО-РЕЧОВІ ЛОТО

Головним оператором миттєвих лотерей є Народний Банк Узбекистану. Білети прода­ються через мережі громадських розповсю­джувачів або банківські відділення. Продаж online не передбачено. Кожна ігрова картка грошово-речового лото має свою комбіна­цію номерів і серію, за якими здійснюється виявлення призового білета.

КУХНА ХІВА

Узбецька лотерея Кухна Хіва, організато­ром якої є Банк Узбекистану, відноситься до типу грошово-матеріальних забав, а значить в якості подарунків розігруються не лише джекпот в розмірі 5 млн. сум, але дві іно­марки Chevrolet (Nexia 3 і Spark). Вартість ігрового талончика красивого небесно-блакитного кольору із зображенням р Хіва становить 2 тис. сум. Мінімальний виграш дорівнює ціні білета. Інформацію про гру і тираж лотереї можна знайти на офіційному сайті організатора xb.uz. В рамках лотереї розігрується безліч сюрпризів різної мате­ріальної цінності. В тому числі:

 • 4 іномарки;
 • 2 призи по 5 млн. сум;
 • 10 призів по 1 млн. сум;
 • 100 призів по 500 тис. сум;
 • 20 путівок на двох в Бухару;
 • 80 путівок в Бухару на одного.

Сама лотерея є доповненням іншої попу­лярної лотереї «Давня Бухара» з набором таких же грошово-речових призів.

OMAD KULGANDA

Організатором цієї гри також виступає Народний Банк Узбекистану. Лотерея Омад кулганда пропонує щедрі подарунки своїм фіналістам, в тому числі 4 призи на суму 25 млн. сум, 8 автомобілів Chevrolet Spark, 4 авто Chevrolet Matiz, 40 призів по 1 міль­йону сум, 400 призів по 50 тисяч. Вартість білета — 2 тис. сум.

МОМЕНТАЛЬНІ ЛОТЕРЕЇ УЗБЕКИСТАНУ

Також, як у випадку з тиражним лотерея­ми, головним організаторів миттєвих лото є Народний Банк РУ. Білети «моменталок» можна придбати в офіційних розповсюджу­вачів, на банківських касах. Покупки через сайт не передбачені.

BESH KARRA BESH

Популярна швидка лотерея Узбекистану «Беш Карра беш» дає можливість будь-якому гравцеві раптово стати власником іномарки або відразу, не відходячи від каси, забрати гроші. Вартість лотерейного талона 3 тисячі сум. Мінімальний приз дорівнює ціні купона. Головним організатором «моменталки» ви­ступає Народний банк. Коли буде проводить­ся найближчий тираж лотереї «Беш Карра беш» можна дізнатися на офіційному сайті оператора xb.uz.

Гра відноситься до класу грошово-речових лото. Основний приз — іномарка Chevrolet Orlando. Що потрібно, щоб виграти в лотерею Besh karra besh? Поле білета складається з 2 виграшних і 2 ігрових панелей. Самі панелі складаються з зірочок по горизонталі і вер­тикалі. Ці елементи зв’язуються між собою математичними символами «плюс, мінус, так само». Таким чином, гравець бачить по горизонталі математичні вирази, по лівій частині кожного розташовано 5 прихованих цифр, пов’язаних між собою знаками «плюс або мінус», в правій частині після знака «до­рівнює» також прихована цифра в нумерації від 1 до 9. З правого боку, на ігровий матри­ці зображена відкрита скриня з монетами. Кожен з елементів в горизонтальному ряду пов’язаний «плюсом чи мінусом», трохи нижче після знака «=» розташоване зобра­ження з золотими монетами. Користувачеві необхідно видалити захисне покриття з при­хованих чисел, в тому числі затерти зобра­ження скрині і жмені монет. Головний приз знаходиться під зображенням скрині, а сума виграшу під жменею монет. Білет вважається призовим, якщо зійшлась одна вертикаль із певним математичним виразом. Учасник не отримує подарунок, якщо є збіг тільки по одній горизонталі. Тоді числа, зображені під скринею з монетами, не мають значення. За офіційною статистикою, кожен тираж лотереї містить 10 млн. білетів із загальним фондом в 15 млрд. сум.

Кількість виграшів за квитками «момен­талки» Беш Карра беш:

 • призи по 3000 тис. сум містяться в більш, ніж 2‑х мільйонах лотерейних білетах;
 • по 4 тис. сум — в 350 тис. білетах;
 • по 10 тис. сум — 210 тис. білетах;
 • по 50 тис. UZS — 60 тис.;
 • по 100 тис. UZS — в 5 тис.;
 • по 500 тис. UZS — в 120;
 • по 1 млн. UZS — в 50;
 • по 5 млн. UZS — в 10;
 • по 10 млн. UZS — в 5 білетах;
 • по 25 млн. UZS — в 2‑х білетах.

З найбільш великим призом у розмірі 50 000 000 UZS в розіграші бере участь всього один щасливий білет.

Крім грошових подарунків, розігруються два авто Шевроле Орландо. В одному білеті може бути тільки один приз. Численні відгу­ки про узбецьку лотерею Besh karra besh на місцевих ігрових форумах підтверджують затребуваність цієї гри. У лотереї немає ні­якого обману, шанс виграти невелику суму до 100 000 є у багатьох, судячи з кількості ви­пущених білетів. Звіт про кількість виграшів можна дізнатися на сайті комерційного На­родного Банку РУ в розділі «пам’ятка».

OMAD QUSHI І OLTIN BALIQ

Крім «моменталки» Беш Карра беш, на території країни користуються попитом ще дві миттєві лотереї: Омад куші і Олтін Балик. Щоб зіграти в першу забаву потрібно запла­тити 3 тис. сум за білет, друга дешевше — 2 тис. Найбільший грошовий виграш в Омад становить 100 мільйонів, всього купонів з та­кою сумою випускається в кількості 4 штук. У Олтін Балик основним призом виступають не гроші, а автомобіль Шевроле Спарк. Такий великий речовий приз міститься в 10 білетах на весь тираж. Другий за масштабністю приз в цій грі дорівнює 25 млн. сум. Загальний фонд в кожному тиражі Омад куші становить 30 млрд. сум. Тираж лотереї Олтін Балик від­різняється трохи меншою сумою призового фонду — 20 млрд. сум. У кожному тиражі цієї лотереї міститься 10 млн. білетів.