Ще у минулому столітті, в 1935 році в Таїланді був прийнятий «Закон про заборону азартних ігор», тому єдиним легальним способом випробувати удачу для любителів такого роду розваг стали національні державні лотереї. Квитки цих лотерей можна придбати на кожному розі, проте жодних інструкцій, як в них грати і де отримати приз, продавці не дають. Приємним фактом для гостей країни є те, що брати участь у лотереях Таїланду можуть не тільки її мешканці, але й іноземці. Головна умова — учаснику на момент розіграшу має бути більше 20 років.

У Таїланді існує два види лотерей:

Thai Government Lottery (TGL), розіграші якої проходять двічі на місяць, 1 і 16 числа. У переможця цієї лотереї є два роки на те, щоб забрати свій виграш.

Thai Charity Lottery (TCL) — розіграші цієї лотереї проходять дуже рідко, тільки з певною метою і з дозволу уряду.

Для участі в розіграші потрібно купити лотерейний квиток, зробити це дуже легко. Компанія Government Lottery Office видала ліцензію на поширення квитків 35 тисячам громадянам Таїланду, з яких більше 15 тисяч займаються реалізацією лотерей у Бангкоку, а решта — продають квитки по всій країні. Організатори державних лотерей в Таїланді розробили квитки таким чином, що їх дуже важко підробити через декілька ступенів захисту. Для їх виробництва використовують спеціальний дуже тонкий папір жовтого кольору з двома водяними знаками, на яких зображена міфічна птиця Ваюпак. Сам папір покрито хімічною речовиною, яка вступає в реакцію, наприклад, із відбілювачем. Для кожного конкретного тиражу на квитках використовують унікальне зображення, яке розташовується в лівій частині квитка. Про те, яку тварину зображено на квитках для поточного розіграшу, можна дізнатися на офіційному сайті GLO. Крім того, для захисту лотерей використовують шовкові нитки двох видів. Перші видно неозброєним оком, інші можна побачити тільки за допомогою ультрафіолету. Зверніть увагу, придбати тільки один квиток не можна, тому що всі вони продаються тільки парами за 80 бат. Причому вартість квитків скрізь однакова і продавати їх дорожче заборонено. На квитках уже надрукована ігрова комбінація, що складається з 6 цифр, одна з них виграшна. Комбінація на квитках не індивідуальна, вона може повторюватися в п’яти-шести квитках. Джекпот лотереї становить 3 мільйони бат, а з огляду на той факт, що квитки продаються по два, то джекпот може скласти 6 мільйонів. В учасників є можливість купити відразу кілька квитків з однаковими номерами. Крім головного призу існують другорядні. Щоб визначити переможців цих призів, проводяться окремі розіграші з власними виграшними комбінаціями. Так другий приз у розмірі 100 тисяч бат отримують 5 виграшних комбінацій з 6 номерів. Третій приз у розмірі 40 тисяч бат отримують 10 виграшних комбінацій з 6 номерів. Четвертий — 20 тисяч бат — 50 виграшних комбінацій з 6 номерів. П’ятий приз у розмірі 10 тисяч отримують 100 виграшних комбінацій з 6 номерів. Але і на цьому ще не все. Існують призи для тих гравців, яких від виграшу відділяла лише одна цифра. Причому приз у розмірі 50 тисяч бат отримують тільки ті гравці, у яких комбінація в квитку передує виграшній або йде відразу слід за нею. Якщо виграшна комбінація для джекпоту складалася із цифр 12345–6, то переможцем спеціального призу за п’ять номерів стають власники квитків із номерами: 12345–5 і 12345–7.

Також призи належать до видачі за правильний збіг двох або трьох цифр:

— 2 тисячі бат отримують 2 виграшні комбінації, в яких збіглися перші три цифри;

— 2 тисячі бат отримують 2 виграшні комбінації, в яких збіглися останні три цифри;

— 1 тисячу бат отримує 1 виграшна комбінація, в якій збіглися останні 2 цифри.

Всі призи таїландських лотерей оподатковуються, навіть якщо це найменший виграш. У Thai Government Lottery (TGL) їх відсоток становить 0,5% від суми, а в Thai Charity Lottery (TCL) — 1%. Виграші розміром до 20 тисяч бат можна отримати у розповсюджувача лотерей, а ось виграші понад цю суму необхідно буде отримати в офісі лотереї в Бангкоку. Переможцю, який виграв джекпот, організатори радять зареєструвати факт виграшу в поліції, щоб уникнути шахрайства з боку третіх осіб. Варто додати, що тайці дуже люблять лотереї. На сільських ринках і ярмарках, приурочених до свят, завжди буде пара лотків з іграми, де потрібно крутити барабан або виймати кульки з номерами. Призи в безпрограшних лотереях невигадливі: енергетик, пакет рису, пляшка олії, м’яка іграшка. Зустрічаються і серйозніші розіграші. У них можна стати щасливим володарем рисоварки, фену або навіть пральної машинки. Вартість участі в розіграшах — 10–30 бат.

Жителі Таїланду настільки люблять лотереї, що і відбір в армію так проходить. Щорічно на початку квітня всі чоловіки у віці від 21 до 30 років збираються в призовних пунктах. Згідно із законом призов повинні приходити всі: студенти коледжів, знаменитості, навіть монахи і Като. Хоча останніх в армію не беруть через «деформовану грудну клітину». До лав армії прагнуть записатися багато добровольців. По-перше, через щомісячну оплату 9000 бат, яка постійно збільшується. По-друге, армія в Таїланді — відмінний шанс зробити кар’єру. Коли квота новобранців не набрана, проводять справжню лотерею. Чоловіки тягнуть картки із чорними і червоними мітками. Чорний колір звільняє тайця від армії, а червоний означає військову службу протягом двох років.