Teleloto — захоплююча гра, яка розігрується в Литві щовечора в неділю. Гравці можуть виграти безліч призів, включаючи подорожі, машини і гроші. Гра розігрується в форматі бінго протягом декількох раундів, розмір при­зів збільшується в процесі гри.

ЯК ГРАТИ

Для того, щоб грати в Teleloto, необхідно купити квиток онлайн або в офіційному пункті продажу. Ви отримаєте квиток із 25 числами в діапазоні від 1 до 75 у таблиці 5×5, кожен стовпчик буде відзначений M, J, R, G або Z. Числа від 1 до 15 знаходяться в першо­му стовпчику, від 16 до 30 — у другому, від 31 до 45 — у третьому, від 46 до 60 — в чет­вертому і від 61 до 75 — у п’ятому.

Квиток Teleloto коштує 1 € за гру. Продаж квитків припиняється о 23:40 за місцевим часом у суботу. В неділю квитки можна ку­пити тільки на гру, яка буде відбуватися на наступному тижні.

Гра проходить о 17:20 у неділю і транслю­ється на телевізійному каналі LNK. Виграшні числа випадають випадковим чином, призи присуджуються гравцям, у яких зійдуться числа для створення особливого малюнка в таблиці.

ПРИЗИ

На першому етапі гри випадковим чином випадає 38 чисел. Ви виграєте приз, якщо у вас збіглося чотири числа в кожному кутку таблиці або п’ять чисел на прямій лінії. Також ви виграєте приз, якщо у вас збіглося дев’ять номерів у таблиці, які створять діагональний хрест.

На наступному етапі гри випадає ще дев’ять чисел. Якщо у кого-небудь збіглися всі 25 чисел у таблиці з перших розіграних 47, вони виграють «Золотий горщик». Якщо ніхто не виграє «Золотий горщик», числа бу­дуть розігруватися до того часу, поки хоча б один із гравців не заповнить усі клітинки.

Призовий фонд складає 50% суми, вируче­ної від продажу квитків, проте розмір призів змінюється щотижня залежно від кількості переможців і учасників.

Всі призи округлюються до найближчих 0,50 €. Також є мінімальний приз 1 €.

В кожному розіграші Teleloto поряд з ос­новними призами є певна кількість додатко­вих нагород. Наприклад, протягом літа 2018 р. латвійська національна лотерея Lithuanian National Lottery взяла на себе зобов’язання видати 30 автомобілів (10 Audi Q2, 10 Nissan Qashqai і 10 Peugeot 5008) і 3 000 інших при­зів, включаючи крісла, велосипеди і телеві­зори, а також грошові призи.

ЦІКАВІ ФАКТИ

Як і в додаткових призах, випадковим чи­ном обираються 40 гравців Teleloto, які от­римують запрошення на наступне недільне телешоу. Гравці повинні зв’язатися з лотере­єю телефоном, щоб зареєструватися.

Лотерея Teleloto роздала більше 4 000 ав­томобілів 30 різних виробників.

Право на проведення лотерей має Дер­жавне Акціонерне Товариство «Латвійська Лотерея» (VAS «Latvijas Loto»). Це єдина в країні організація, яка проводить лотереї з кінця січня 1993 року. Вона є членом «Всес­вітньої лотерейної асоціації» («World Lottery Association» — WLA).

Брати участь в лотереях можуть гравці, які досягли 18‑ти років. Податок на виграш у лотерею в країні відсутній.