Якщо так трапиться, що хто-небудь із читачів «Азарту» захоче спробувати свої сили у грі в зарубіжні лотереї і постане перед вибором: куди спрямувати свої сили і натхнення, пропонуємо переглянути перелік найцікавіших лотерей світу.

  1. MEGA MILLIONS

Історія цієї гри бере початок у 2002 році, коли вона називалася The Big Game, а пізніше була перейменована в Mega Millions і стала однією з найприбутковіших лотерей світу. Американці можуть грати у Mega Millions по всій території країни, а гравці інших держав можуть купити квитки в Інтернеті за допо­могою служби доставки. Початкові джекпо­ти ММ становлять 15 мільйонів доларів, а кілька разів вони піднімалися до півтора мільярда доларів. Завдяки наявності додат­кового множника виграшу, який називається Megaplier, у цій грі остаточний приз може вирости уп’ятеро. В Mega Millions гравцям пропонуються призи в дев’яти різних номі­націях, а розіграш проводиться щотижня по вівторках і п’ятницях о 23:00 за північноаме­риканським східним часом.

  1. POWERBALL

Лотерея заснована в 1988 році. Початковий джекпот — 40 мільйонів доларів, це лотерея з найбільшим джекпотом у сві­ті, при цьому кілька разів його сума сягала понад 500 млн. У лотереї також є функція «Power play», яка доступна за додаткову пла­ту і в разі виграшу дає гравцеві можливість збільшити одержуваний приз у три, чотири або навіть у п’ять разів. Білети можна при­дбати у 45 американських штатах, в той час як гравці з усього світу можуть грати, при­дбавши білети онлайн через спеціальний сервіс. Розіграш Powerball і вручення призів учасникам в дев’яти призових номінаціях проводиться щосереди та щосуботи у Флориді о 23:00 за північноамериканським східним часом.

  1. EUROJACKPOT

Заснована в 2012 році, Eurojackpot — транснаціональна лотерея, основна кіль­кість гравців якої — з Європи. Мінімальний джекпот у грі становить 10 млн. євро. І він може вирости до максимальної суми — 90 млн. Всього в лотереї є дванадцять призо­вих рівнів. Розіграш проводиться щоп’ятниці у Гельсінкі в 21:00 за східноєвропейським часом. У Eurojackpot беруть участь більше десятка країн ЄС, в тому числі Хорватія, Чесь­ка Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Ні­меччина, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Словенія, Іспа­нія і Швеція. Також можна грати, купуючи квитки через онлайн-сервіс.

  1. EUROMILLIONS

Транснаціональна лотерея заснована в 2004 році, спочатку проводи­лася у Франції, Іспанії та Великобританії, а на сьогоднішній день проходить в більш ніж десяти країнах по всій Європі: в Австрії, Андоррі, Бельгії, Франції, Ірландії, Ліхтен­штейні, Люксембурзі, Монако, Португалії, Іс­панії, Швейцарії, Великобританії, а також на острові Мен. Мінімальний джекпот складає 15 млн. євро, але досить часто піднімається до понад 100 млн. У лотереї — 13 призових номінацій. Це дає гравцям хороші шанси для виграшу і більш високу ймовірність отри­мати який-небудь приз. Спеціальні заходи і суперлотереї проводяться один або два рази на рік і пропонують фіксовані джекпоти — від 100 до 130 млн. євро.

  1. OZ LOTTO

Oz Lotto — одна з найпопулярніших лоте­рей в Австралії з мільйонами гравців з усьо­го світу. Розіграш проводиться щотижня по вівторках у Новому Південному Уельсі. Гравцям пропонується 7 призових номінацій і мінімальний джекпот — 2 мільйони австра­лійських доларів, але досить часто він може досягати чисел із сімома нулями. Найбільший приз, коли-небудь виграний в Oz Lotto, склав 112 млн. Білети можна придбати в Австра­лії, а також на інтернет-сервісі у будь-якому куточку світу.

  1. POWERBALL

Створена на основі відомої американської лотереї Powerball, Австралія ба­гато в чому на неї схожа. Ця гра пропонує потенційним учасникам випробувати удачу у восьми призових категоріях. Розіграш про­водиться раз на тиждень, у четвер о 21:30 за східним стандартним часом, при цьому, крім великої кількості різноманітних другорядних призів, гравцям пропонується джекпот, який становить 6 млн. До будь-якого лотерейного білета можна застосовувати опцію Power Hit, яка збільшує шанси на перемогу.

  1. LOTTO 649

Лотерея, виграшну комбінацію якої скла­дають 7 куль, належить Ontario Lottery and Gaming Corporation. Засноване Lotto 649 в 1982 році і на сьогоднішній день пропо­нує гравцям мінімальний джекпот у розмірі 5 млн. доларів. Максимальна сума джекпоту після кількох його збільшень склала 50 млн. Також існує гарантований призовий фонд у мільйон доларів. У лото пропонується сім виграшних категорій, а це вже досить бага­то можливостей для перемоги. Найбільший з коли-небудь виграних в цій лотереї призів склав 63,4 млн.

  1. LOTTO MAX

Ця канадська лотерея була створена в 2009 році, а вже за тиждень з’явився перший її пе­реможець. У грі вибирається дев’ять номе­рів, при цьому мінімальна сума джекпоту становить 5 млн. канадських доларів і може зрости до 50 млн. Розіграш проходить що­тижня у п’ятницю о 22:15 за північноамери­канським східним часом. У грі є 7 призових категорій. Також кожен куплений білет бере участь у додатковому розіграші, в рамках яко­го можна виграти 1 млн.

  1. SUPERENALOTTO

Розіграш цієї італійської лотереї прово­диться тричі на тиждень: у вівторок, чет­вер і суботу о 19:00 за Грінвічем. У розі­граші використовується 6 куль із числами, а виграти заповітний приз можна у п’яти призових категоріях. Також є додаткова опція — SuperEnalotto Superstar, яка пропонує додаткову цифру, при випаданні якої джекпот зростає на 2 млн. євро, а другий приз — на мільйон. Також при випаданні Superstar всі інші призи збільшуються у 100 разів.

  1. EL GORDO

Лотерея El Gordo de la Primativa — одна з провідних ігор Іспанії, заснована ще в 1812 році як частина іспанської лотереї La Primativa; в ній — одні з найбільших джекпо­тів в історії ігор із числами. Розіграш прохо­дить по четвергах і суботах о 20:30 за Грин­вічем. Щоб претендувати на джекпот, в усі квитки автоматично додається особливий номер. Джекпот починається з 2 млн. євро і досягав 72,6 мільйона; а рекордний різд­вяний джекпот — понад 500 мільйонів євро.