З чим, як правило, асоціюється Іспанія? Зі спекотним сонцем, теплим морем, коридою і фламенко. Приїхавши ж сюди, ви здивуєтеся, адже головною пристрастю іспанців є в дійсності лотереї. Вони продаються на кожному розі, і майже на кожному перехресті. Пройти повз пропозицію виграти шалені гроші просто неможливо. Тож редакція «Азарту» напередодні новорічних свят пропонує вам, шановні читачі, дізнатися, які лотереї і чому так популярні у сонячній і азартній Іспанії, і які лотереї присвячені саме різдвяним святам.

LA PRIMITIVA

Вік цієї лотереї — 255 років! Як у 18 столітті, так і в 21 іспанці продовжують дотримуватися історичних традицій і купувати квитки La Primitiva. Розіграші проходять по четвергах і суботах. У лотерейному квитку потрібно обрати від 6 до 11 чисел. Всього їх — 49. У квитку є і друге поле, в якому потрібно зазначити 1 число в діапазоні від 0 до 9. Це додатковий розіграш, який має назву Reintegro. Проводиться він в окремому лототроні, й якщо ви вгадаєте номер кулі, що випала, ваш виграш дорівнюватиме вартості квитка.

EL GORDO DE LA PRIMITIVA

Одна з найпопулярніших національних лотерей. У перекладі з іспанської назва звучить як «товстуха» або «товстун». Мабуть тому, що це найбільша в країні лотерея, щедра на призи для учасників. Її можна назвати ветераном серед лотерей, адже проводиться вона з кінця 18 століття. Згідно з легендою, сам Наполеон Бонапарт був любителем El Gordo.

Розіграші проходять по неділях. У квитку є дві секції, в кожній з яких потрібно вибрати номери із запропонованого списку: від 1 до 54 і від 0 до 9 відповідно. Вісім призових категорій дають кожному учаснику непоганий шанс на перемогу. 5 мільйонів євро — такий мінімальний розмір суперпризу. В 2011 році рекордні 33 мільйони євро отримав щасливчик, який вгадав виграшну комбінацію.

LOTЕRIA DE NAVIDAD

Напередодні Різдва проводиться святкова лотерея de Navidad. Участь у ній беруть понад 80 відсотків жителів Іспанії! Правила цієї лотереї відрізняються від більшості інших. Особливість полягає в тому, що квитки з одними і тими ж номерами друкуються кілька разів і розміщуються в різних серіях. Наприклад, під час розіграшу випали цифри 00007. Це означає, що всі квитки з такими номерами виграли, а переможці ділять виграш порівну.

Участь у цій лотереї — задоволення вельми дороге. Квиток коштує 200 євро. Але можна купувати і «десятини» квитків по 20 євро. Виграш відповідно теж стає менше, але все одно його розмір може бути дуже великим. У 2017 році співробітник будинку, де доглядають людей похилого віку, купив кілька частин квитка різдвяної лотереї. Після оголошення результатів стало відомо, що його виграш склав 10 мільйонів євро! Цікавий і сам процес розіграшу. У лототрони поміщаються дерев’яні кулі, вага яких дорівнює всього 3 грамам. Коли проходить розіграш, із двох апаратів школярі одночасно дістають по 2 кулі. Один учень зачитує номер квитка, другий — розповідає про приз.

DEL NINO (EL NINO)

Ця лотерея, як і de Navidad, вважається святковою. Розіграш організатори проводять 6 січня. Вважається, що в цей день відбуваються чудеса, адже за біблійним переказом саме 6 січня до немовляти прийшли волхви. Іспанці дуже люблять перевіряти себе на успішність, тому із задоволенням починають рік із лотереї. Квитки El Nino випускаються серіями з унікальними номерами. Кожен квиток поділений на 10 частин для зручності учасників. Можна придбати квиток «по частинах» або повністю. Ціна однієї частки становить від 20 до 35 євро. Призовий фонд дорівнює 700 мільйонам євро! Не дивно, що квитки розлітаються миттєво, людям навіть доводиться стояти в черзі, аби взяти участь в El Nino.

BONOLOTO

Лотерея для тих, хто не хоче чекати. Розіграші проводяться п’ять днів на тиждень, так що можна купувати квитки хоч кожен день, як то кажуть, до переможного кроку. Щоб виграти, потрібно вгадати 6 із 49 номерів. Квиток розділений на 8 полів, кожен з яких коштує 2 євро. Джекпот у лотереї не фіксований, його величина коливається від 400 000 євро до 1,5 млн. євро.