У світі є чимало країн, де звичаї, обряди і різноманітні уподобання зберігаються і підтримуються століттями. Однією з таких держав є королівство Нідерланди. Народ ко­ролівства зумів дуже непогано організувати життя у своїй державі, зберіг конституційну монархію і за рівнем життя тримається у пер­шій десятці світу.

Серед давніх уподобань мешканців коро­лівства є Національна лотерея Нідерландів, яка проводиться вже три століття, з 1726 року зберігаючи свої традиції і лотерейну культуру. Змінився підхід до організації та проведення тиражів, виграшні суми стали переконливішими. Але значення залишилося тим самим: лотерея — це можливість прове­сти час весело і з користю. За повідомленням організаторів лотерей, кожен другий мешка­нець Нідерландів не відмовляє собі в задово­ленні зробити ставку на тираж.

Не зайвим буде нагадати читачам «Азарту», що у складанні нових правил лотереї брав участь імператор Франції Наполеон Бонапарт ще в далекому 1813 році. Зараз цей документ зберігається в архіві лотерейної організації Нідерландів. У 1882 році художник Ван Гог написав картину «В очікуванні лотереї», під­глянувши момент на жвавій міській вулиці.

Сьогодні наступник 300‑річної лотереї — Staatsloterij, що в перекладі з нідерландського означає «державна лотерея». Найменування лотереї збереглося з 1848 року!

Ще одна популярна лотерея Нідерландів — Lotto. Перший тираж відбувся 40 років тому.

STAATSLOTERIJ

Лотерея проводиться 10‑го числа кожного місяця. Мінімальний суперприз в основних тиражах лотереї — 1 мільйон євро. Крім 12 щомісячних розіграшів відомі 4 спеціальних.

  • Koningsdagtrekking — тираж проводиться у квітні, в День короля Нідерландів. Розігру­ється 10 грошових премій в розмірі 1 міль­йона євро кожна.
  • 1 juli trekking — лотерейний тираж прово­диться 1 липня. Переможець отримує 10 000 євро щомісяця протягом 30 років.
  • 1 oktober trekking — спеціальний розі­граш проводиться 1 жовтня. Переможцю ви­плачуються 10 000 євро щомісяця протягом 30 років.
  • Oudejaarstrekking («Новорічний ти­раж») — найочікуваніший тираж у році. Про­водиться 31 грудня. Приз першої категорії становить 30 мільйонів євро — найбільший джекпот у Нідерландах. Також у лотереї ро­зігруються 10 призів по 1 мільйону євро. За­гальний призовий фонд — 70 мільйонів євро. У 2014 році на новорічний тираж продано більше 6 мільйонів білетів.

Переможці визначаються за номерами ло­терейних білетів, що складаються з 8 симво­лів (2 літери, 6 цифр). У призовий фонд йдуть 60% вартості кожного проданого білета.

LOTTO

Перший тираж лотереї відбувся у вересні 1974 року. Гра проводилася за формулою «6 із 41». У 80‑х Lotto вперше в країні проводить власне лотерейне телешоу.

З середини 1990‑х компанія-організатор оновила концепцію, презентувавши лотерею за формулою «6 із 45». З’явилося цікаве до­повнення: вибір кольору джекпоту з 6 мож­ливих (зелений, червоний, жовтий, синій, фіолетовий, помаранчевий). Для проведен­ня тиражів застосовується два лототрони. В одному 45 куль із порядковими номера­ми, а в другому 36 кольорових куль (по 6 для кожного кольору). Незабаром, після запуску оновленої лотереї мешканець Амстердама виграв джекпот. Щасливчик отримав 21 міль­йон гульденів. З 2003 року купувати лотерей­ні квитки можна як у роздрібних магазинах, так і через інтернет.

ЩО МОЖНА ВИГРАТИ В ЛОТЕРЕЮ?

Щоб підвищити шанси на виграш, учасники нідерландських лотерей вступають у лотерейні синдикати або купують більше лотерейних білетів самостійно.

ЛОТЕРЕЙНІ ВИГРАШІ

За правилами державних нідерландських лотерей, організатори не розкривають імен переможців. Тому статистика оперує лише цифрами. Рекордний джекпот, розіграний в Нідерландах, — 38 мільйонів євро в лотереї Staatsloterij. Друге місце посідає джекпот Lotto в розмірі 36 мільйонів євро, який розділили 22 учасники лотереї у 2010 році. У 2012 році учаснику Staatsloterij пощастило зірвати джекпот у 30 мільйонів євро. І це третє місце в лотерейному рейтингу. У 2014 році, завдяки виграшній комбінації 3, 20, 28, 34, 38, 40 + колір джекпоту червоний, три учасники Lotto стали мільйонерами, розділивши між собою 27,9 мільйона євро.

Уявляєте, шановні читачі, колись у майбутньому ваші нащадки згадуватимуть, як їхні прабабусі й прадідусі купували свої перші білети лотерей «Лото-Забава» чи «МЕГАЛОТ», раділи перемогам і купували якісь важливі речі для родини, або рушали у подорож і залишали своїм правнукам цікаві фото. Правнуки роздивлятимуться ці фото і, підтримуючи родинну традицію, йтимуть до найближчої точки розповсюдження білетів оператора державних лотерей «М.С.Л.» аби включитись у цю веселу і корисну розвагу, яка зветься лотерея. Сподіваюсь, так воно і буде.