На сьогоднішній день у багатьох країнах індустрія азартних ігор перебуває під контролем держави, ця теза стосується і Білорусі. Проведення лотерей тут суворо регламентовано. При покупці квитків дані про продаж вносяться до бази, призові фонди перевіряються на відповідність із заявленими виграшами переможців. Згідно зі статистикою, найчастіше лотерейні квитки купують жителі Мінська, друге місце відводиться Гомелю, трохи менше — Брест і Гродно.

У розмаїтті лотерей білорусам не відмовиш. Любителі лото можуть купити квитки belloto на ідейно-патріотичні, професійні, природоохоронні, спортивні та інші ігри. Число учасників щороку зростає. Люди довіряють білоруським лотереям, які є окремою стабільною економічною галуззю.

Перевагою для громадян країни стає те, що тут відсутній податок на виграш. Виручені з держлотереї гроші перераховуються на організацію і проведення благодійних акцій, в республіканські, місцеві бюджети, для реалізації соціальних програм. Організатором державних лотерей є компанія «Білоруські лотереї», створена у 1999 році. Вона організовує, проводить, виконує контроль над державними лотереями. Гроші від продажу квитків переводяться на певні програми, потреби відповідно до вимог. Лото «Молодіжна» відповідальна за перерахування коштів до фонду по забезпеченню спортивним інвентарем ВНЗ, «Міласернасць» відправляє фінанси для закупівлі необхідного для дітей-інвалідів, а також ветеранів війни. «Великі гроші» надають допомогу природоохоронним організаціям країни, «Біловезька пуща» забезпечує фінанси для параолімпійців республіки.

НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНІ ІГРИ ВІД BELLOTO:

 • «Пятерочка». Функціонує в декількох сегментах. Організатор гарантує, що один бланк передбачає в середньому 10 можливостей виграшу, гравці можуть забрати мегапот і джекпот. Розігруються тільки грошові суми. Правила гри схожі з іншими лотереями Білорусі: в квитку розташовується 7 рядів із числами від 1 до 35. У кожному бланку ігрові поля різні. Також на листку міститься окремий рядок із захисним шаром для миттєвого виграшу. Гравцю необхідно видалити захисну смугу до напису «Не прати».
 • «Брестська фортеця-герой». У білорусь- кій лотереї розігруються гроші, а також інші призи. Реалізується по всій території РБ за винятком Могилевської області. Тиражі організовуються не рідше двох разів на рік. Крім основних полів із номерами тут також є рядок для миттєвої лотереї.
 • «Ваше лото». Простіша лотерея, в квитку розташовується два рядки. Перевагою гри є різноманітність призів, бо в тиражах розігруються не лише грошові суми, але й автомобілі, золоті злитки, дорогоцінні камені, нерухомість. Шанс отримання виграшу в лото збільшується, бо у бланках є однакові цифри із різними розрядами.
 • «Великі гроші». Білоруська лотерея розігрує тільки грошові суми, тиражі проводяться не рідше двох разів на рік, передбачаються поля для звичайного і миттєвого розіграшу грошей.
 • «Гомельчанка». Гравці можуть виграти грошові й майнові призи. Гра проводиться по території Гродненської, Мінської, Гомельської областей, а також у Мінську.
 • «Молодіжна». У лотереї проводяться розіграші грошових, а також майнових призів, умови гри схожі з іншими лото. Проводиться у Вітебську.
 • «Наша Спадщина». Реалізуються грошові розіграші, а також надаються майнові виграші. Тиражі здійснюються в Гомельській області.
 • «Прінеманская». У грі розігруються гроші, майно. Білоруська лотерея проводиться по всій території країни за винятком Могилевської області.
 • «Святкова». Гравці можуть забрати грошові суми, золоті прикраси, а також сучасні гаджети. Тут також передбачається рядок для миттєвої лотереї.
 • «Присунь». У лотереї також розігруються гроші, майно, проводиться в середньому два рази на рік у Вітебській області.
 • «Мiласернасць». Учасники лотереї можуть вигравати грошові призи, товари для дому та інше. Ігри проходять по всій території РБ.
 • «Придніпров’я‑1». Також передбачає грошові, майнові виграші, проводиться на території Могилевської області.
 • «Я люблю Могильов». Тиражі проводяться раз на рік в Могилеві. Гравцям надаються грошові, майнові призи.

Крім тиражних ігор також існують миттєві лото, де перемога визначається за допомогою перевірки бланків після їх покупки. Сума призу, а також найменування, якщо реалізуються майнові виграші, розташовується під захисним шаром на квитку.

НАЙЗАТРЕБУВАНІШИМИ ЛОТО З МИТТЄВИМИ ВИГРАШАМИ Є:

 • «Спринт». Максимальний виграш становить 8 000 рублів при вартості бланка 1,5 рублі;
 • «Са Святого!». Виграш до 10 000 рублів, вартість квитка 2 рублі;
 • «Знаки зодіаку». Виграш в лото становить до 10 000 рублів, вартість квитка 2 рублі;
 • «Дзiвоси світла». При покупці бланка можна ознайомитися з одним із чудес світу, розігруються сучасні гаджети, гроші. Максимальним виграшем є 2 500 рублів, вартість квитка 1,3 рублі.

СЕРЕД МИТТЄВИХ ЛОТЕРЕЙ ТАКОЖ МОЖНА ВІДЗНАЧИТИ ТЕМАТИЧНІ ІГРИ:

 • «Спортивний ресурс Білорусі». Гра присвячена перспективним спортсменам Брестської області, на кожному бланку знаходиться опис їх досягнень. Головним призом стає 10 000 рублів при вартості квитка 3 рублі;
 • «Бресту 1000 років». Гра присвячена історії однойменного міста, тому на квитках друкують головні історичні віхи, пов’язані з ним. Гравці можуть виграти гроші;
 • «Атлети Брестчини». Лотерея також присвячена перспективним спортсменам Брестської області, в грі можна виграти до 10 000 рублів, вартість квитка становить 2 рублі.

У Гомельській, Вітебській, Могилевській, Мінській областях проводиться гра «Ваш шанс». Тут гравцям надаються гроші, майно, а на квитках зображені забавні фото домашніх тварин. Виграти в лото можна до 1 000 рублів. Вартість квитка складає 1.5 рублі. На всій території країни реалізується лото «Твоя удача», де переможцям надається максимальний виграш 1 000 рублів, вартість квитка 1.5 рублі. Крім звичайних лотерей у Білорусі також проводяться і електронні лотереї, такі як «Мегалот», а також «Belbet».