Уорд Томас (Ward Thomas), мешканець Лонг-Біч, подав позов до Верховного суду округу Лос-Анджелес проти Лотерейної комісії штату, вимагаючи виплатити йому виграш. Позивач вказав у заяві, що в жовтні минулого року він попросив свого сина Бе­нджаміна зайти в магазин Mobil, отримати виграш за наявними у нього виграшними квитками (12 штук, на суму 330 доларів), а натомість взяти 5 лотерей 100X The Money (20 доларів) і решту. Сам Уорд в магазин не пішов, залишившись чекати зовні.

Повернувшись додому, Уорд перевірив усі 5 квитків і виявив у одному з них виграш — 5 мільйонів доларів. Пощастило! Того ж дня він підтвердив квиток у магазині 7-Eleven у Лонг-Біч, а трохи пізніше подав заявку на виплату в Каліфорнійській лотереї. Тобто, всі умови оформлення було дотримано. Однак 5 грудня лотерейна комісія відмо­вила у виплаті. На тій підставі, що квиток придбано неповнолітнім (Бенджаміну на той час виповнилося лише 16 років), а зна­чить він «не мав юридичної можливості грати в лотерею».

Уорд Томас заявляє, що співробітники магазину Mobil жодного разу не запитували його сина про вік і не просили надати по­свідчення особи. За законом брати участь у лотереї можна тільки з 18 років. Сам факт придбання квитка неповнолітнім доведе­ний, не зовсім зрозуміло, правда, як про це дізналася лотерейна комісія. Адвокат пози­вача наполягає, що Бенджамін не був про­інформований продавцями про те, що він не може брати участь у лотереї через свій вік. Також ніхто не запитував у молодшого Томаса, скільки йому років. У магазині ніде не було попереджувальних вивісок або ого­лошень, які забороняють купувати лотереї особам молодше 18 років. А старшого Тома­са ніхто не попередив, що його син не може виступати агентом при покупці лотереї.

Неясно, чи отримає позивач виграш. Сума на кону серйозна, тому ніхто не має сумнівів, що потенційний мільйонер буде битися до переможного завершення цієї справи. А ось чи є у нього шанси?

P.S. Одне питання зацікавило громад­ськість: як дізналися, що квиток купував підліток? З’ясувалося, що оператор лоте­реї запитував у магазина відео, на якому відображений процес покупки. Тут важли­во пояснити, навіщо організатору лотереї знадобилося таке відео. Справа в тому, що в США дуже жорстко підходять до виплат. Виграшний квиток можна передати іншій особі, але такий вчинок може призвести до ухиленням від податків. Мабуть, організа­тори вирішили підстрахуватися, адже сума пристойна, а можливо, у них і в регламенті зафіксовано виявлення справжнього пере­можця. Зараз про це можна лише здогаду­ватись, але факт залишається фактом — за­просили відео, і виявили, що батько дитини квиток не купував.

Згідно із законом більшості штатів, влас­ник виграшного квитка (більше 600 дола­рів) перед отриманням виплати перевіря­ється на наявність різних заборгованостей, таких як штрафи, аліменти, несплачені по­датки і навіть видані раніше кошти. Якщо за ним щось є, то борг забирається з виграшу. Ті, хто розраховують ухилитися від таких відрахувань, можуть спробувати продати виграшний квиток особливим перекупни­кам, природно, з якимось дисконтом. Але це кримінальне діяння, яке карається зако­ном. Нещодавно двох таких перекупників засудили до ув’язнення.