Метою проведення більшості лотерей є збір грошей на щось: будівництво громадських будівель або спортивних споруд, благодійні та культурні проекти, а також на розвиток спорту. Саме тому в лотереях такий невеликий (найчастіше 50%) призовий фонд. Оператор лотереї зазвичай заробляє невеликий відсоток. Більша ж частина доходів йде на благі справи. За обсягом продажів 2016-го фінансового року Washington’s Lottery посідає 22-е місце із 45 штатів, де проводяться лотереї. Показники американських лотерей по штатам — обсяг продажів, призовий фонд, комісії роздрібним продавцям, витрати на організацію і проведення. У кожному штаті (з тих, де дозволені азартні ігри) працює свій лотерейний оператор, діяльність якого суворо регламентована. Якщо коротко пояснити стан речей у цьому бізнесі, то він має такий вигляд: перше місце за обсягом продажів посідає штат Нью-Йорк, де за останній фінансовий рік продано лотерейних квитків на 7,7 млрд. доларів. Сума здається неймовірною, адже населення штату Нью-Йорк вдвічі менше, ніж Каліфорнії, що займає за обсягами продажів друге місце (6,275 млрд. доларів).

Як розподіляються лотерейні гроші? Велика частина (в середньому 61,69%!) йде до призового фонду. З штатів, лотереї яких зайняли перші десять місць, лише в двох (Нью-Джерсі та Мічиган) до призового фонду відраховується менше 60%, та й то не набагато. Лідером же за розмірами призового фонду є штат Массачусетс, де повернення гравцям становить 73,54%. Наступний пункт (Comissions) — це витрати на реалізацію. Вони в середньому складають 6,3% і не сильно відрізняються від штату до штату. Максимальний відсоток (8,70%) вийшов у штаті Орегон (29-е місце за обсягами продажів), а мінімальний, всього 5,11%, у штаті Північна Дакота (44 місце).

Найцікавіший пункт у звіті- Expenses. У даному випадку це витрати організатора лотерей: оренда офісу, зарплата працівників та інші адміністративно-господарські витрати. В середньому по США дані витрати складають 7,19% від обороту і сильно відрізняються від штату до штату. В провідному з продажу штаті Нью-Йорк це всього 1,28% — відмінний результат і приклад для наслідування. В абсолютних цифрах сума виглядає більш переконливо — 98,67 млн. доларів, та все одно є найменшою серед першої десятки. У число найефективніших штатів входить Массачусетс (там витрати на проведення лотерей складають всього 1,97% від обороту або 102,7 млн. доларів) і Флорида (2,87%). Коли обсяг продажів не дуже великий, вага адміністративних витрат виходить більшою. Наприклад, у штатах Південна Дакота (оборот 55,3 млн., 43‑е місце) і Північна Дакота (оборот 35,63 млн., 44‑е місце) витрати організатора складають 11,48% і 16,55% відповідно, при тому, що в грошах це всього 2,99 і 1,82 млн. доларів.

Лотерея штату Нью-Йорк очікувано займає перше місце і за доходами, за останній фінансовий рік вона принесла 2,5 млрд. доларів. Саме ці гроші спрямовуються на освіту, благодійність та інші хороші цілі (пріоритети в кожному штаті різні, рішення по цільовим відрахуванням приймаються на місцях). На другому місці Florida Lottery, що принесла в бюджет штату 1,7 млрд., на третьому місці California lottery (1,6 млрд.) Більшу частину доходів від лотерей у штаті Вашингтон направляють на освіту. Для прикладу, в попередньому фінансовому році на освіту пішло 18,8% від обороту (або 126,8 млн. доларів).