Ми продовжуємо серію інтерв’ю з телеведучими розіграшів лотерей «М.С.Л.».  Сьогодні —Ірина Фролова, яка вже декілька років поспіль двічі на тиждень проводить телевізійні розіграші державної грошової лотереї «МЕГАЛОТ».

— Ірино, як давно ти з’явилася на подіумі «МЕГАЛОТ»?

— Майже 6 років тому.

— Лотерейна аудиторія вже знала тебе, як ведучу телерозіграшів лотереї «ХТО ТАМ».

— Так, я вела «ХТО ТАМ» близько трьох років і це були класні часи, а тепер — класні спогади.

— Між цими двома «посадами» була перерва, чи не так?

— Десь пів року, навіть менше. У період роботи з «ХТО ТАМ» я вийшла заміж і завагітніла. Звичайно, прийшла до керівництва «М.С.Л.» та повідомила свою радісну новину, щоб вагітна ведуча в кадрі не стала для них сюрпризом. При цьому запевнила, що збираюся бути в кадрі аж до пологів і максимально швидко повернусь. І тут мені кажуть, що я прийшла в слушний момент, тому що лотерею «ХТО ТАМ» планують переформувати, і зйомки нашої програми призупиняються. Чи була я в шоці? Звісно! І засмучена була. Проте, буквально через два тижні після народження мого першого сина Даніїла я отримала запрошення у «МЕГАЛОТ». Тому Даня фактично від народження знає, де мамина гримерка і як класно там можна проводити час. А компанія «М.С.Л.» фактично була поруч в усі важливі періоди мого життя: і одруження, і народження обох дітей.

— Можеш порівняти свою роботу в «ХТО ТАМ» і «МЕГАЛОТ»?

У «ХТО ТАМ» були свої нюанси: присутність у студії численних гостей- учасників, з якими треба було спілкуватися, вести діалоги, реагувати на їхні дії та висловлювання. До того ж, поруч зі мною був партнер, і кожний із нас виконував свою роль. У «МЕГАЛОТ» також є свої моменти, які мені потрібно враховувати. Програма коротка, лише 3 хвилини, за які треба стисло, а разом із тим цікаво та емоційно провести розіграш. І головне — не помилятися, називаючи номери кульок, які випадають з лототронів, — нізащо не помилятися!

— Що тобі подобається у нинішній роботі?

— Та все мені подобається! Інакше я просто не займалася б цією роботою. Мені дуже подобається наш колектив, а він чималий—це сценарист, режисер і звукорежисер, комп’ютерна група, телеоператори, освітлювачі, робочі сцена, гример та костюмер, тиражна комісія… Я дуже люблю бути в кадрі. І мене ніколи не покидає відчуття, що я роблю щось корисне. Завжди намагаюся зробити процесс розіграшу більш приємним та цікавим для глядачів. У мене є обов‘язковий текст і є трохи часу для імпровізації. Так і балансую. Крім того, як би не склався день, в кадрі я завжди намагаюсь бути в хорошому настрої і передавати глядачам лише позитив.

— Лотерея потребує твоєї участі двічі на тиждень. Чим ти ще зайнята крім цієї роботи?

— У мене є ще один великий проект — на телеканалі «Україна» я веду програму «Місія—краса», в якій задіяна одразу в двох іпостасях, як ведуча і як арт-терапевт. Допомагаю моїм героям розібратися з тим, що у них всередині болить.

— З цього моменту детальніше, будь ласка.

— Справа в тому, що я сертифікований арт-терапевт (арт-терапія — це різновидність психотерапії,—ред.). Арт-терапевт — це людина, яка допомагає іншим людям гармонізувати їхній внутрішній стан, підвищити самооцінку, налагодити стосунки з оточуючими та з самим собою, зрозуміти свої бажання, страхи та побоювання, знайти шляхи як рухатися по життю далі… Яким чином це працює? За допомогою різноманітних арт-терапевтичних методик і технік, коли людина повинна щось створювати, творити: малювати, ліпити, складати, працювати зі своїми фотографіями, із піском і фігурами в техніці «пісочна терапія». Моє завдання — зробити життя людей, які приходять за допомогою, кращим, легшим, приємнішим — таким, яке вони самі хочуть. Я обожнюю арт-терапію і цей напрямок моєї діяльності. На рівні символів та знаків ми інколи можемо сказати собі самим набагато більше, ніж словами. І коли людина щось створює, проявляє себе, вона на первинному символічному рівні здатна сказати собі та оточуючим щось дуже важливе — від самого серця.

— Ти працюєш арт-терапевтом тільки «у телевізорі»?

— Ні, у мене також є свій кабінет, де я приймаю людей. Більше того, недавно я почала здобувати третю вищу освіту. Попереду 2,5 роки навчання 2 рази на тиждень і мета стати психоаналітиком.

— Чи можна розпитати тебе про сім’ю?

— Звісно! Сім’я у мене прекрасна! І ми максимум часу намагаємось проводити разом. Класний чоловік, двоє неймовірних синів: Дані скоро буде 6 років, Лука відзначив свій третій рік народження. У нас є певні сімейні правила, традиції, яких ми намагаємося дотримуватися, щоб зв’язок між батьками та дітьми був максимально довірливий і душевний. І не забуваємо з Грішею про те, що ми перш за все — пара.

— Твої захоплення, розваги?

— Я з дитинства люблю рукоділля. Шити, вишивати, в’язати, робити якісь поробки, екібани — це моє. Коли я займаюся ось такими справами, то входжу в загадковий і дуже приємний транс, відчуваю себе легко та невимушено. Колись захоплювалась миловарінням, дарувала власні вироби рідним, друзям, знайомим. Зараз у мене обмаль вільного часу, використовую його, слухаючи за кермом аудіо-книжки.

— Ти сама граєш у «МЕГАЛОТ» чи інші лотереї, виграєш?

— Купую білети «МЕГАЛОТ» не часто, і ось чому. Мені здається, що якби я виграла великі гроші, у мене б з’явилося відчуття провини перед тими, для кого я веду телепередачу. А білети купую для того, щоб не втрачати відчуття єдності з моєю аудиторією.

— Як ти і твоя родина переносить обмеження, повязані з коронавірусом?

— Спершу, чесно скажу, я дуже злякалась, тому ми жили в досить жорсткій самоізоляції. Я думала, що якщо 2–3 місяці провести у необхідному режимі, здолаємо цю заразу. Тепер мені ясно, що коронавірус буде поруч, схоже, років 2–3, тому ми трохи змінили свою поведінку. Дітям потрібно спілкування з однолітками й мати відчуття нормального життя. Тому, виконуючи правила безпеки, ми ведемо більш звичний для себе спосіб життя. Дуже важливо зняти ось це напруження, ці страхи, які є в кожного з нас. Так, треба знизити ризики, але ніхто не дасть вам жодних гарантій. Треба жити і не боятися.

— Ірино, що ти як арт-терапевт і телеведуча хочеш побажати читачам лотерейного видання?

— Життя — це те, що трапляється з нами сьогодні і зараз. Ніхто з нас не знає, скільки йому відведено часу. Але, як на мене, більш важлива не кількість прижитих днів та років, а їхня якість. Тому я пропоную кожному з нас якомога частіше ставити собі питання, чи живу я саме таким життям, яким хочу жити? Якщо ні, то одразу вирішити, що я можу зробити для того, щоб жити інакше. І робити це. Нікого не звинувачувати, не порівнювати себе з тими, хто живе краще нас. У світі є дуже багато людей, які живуть набагато гірше, ніж ми, які проводять роки в інвалідних візках, тяжко хворіють. І навіть у такому стані вони знаходять в собі сили, енергію та мудрість не існувати, а жити. І ще — у кожного з нас на цій планеті є певна місія, тому давайте не закопувати свої таланти, здібності, паростки всього позитивного та корисного. Усіх обіймаю та бажаю гарного закінчення 2020 року. І нехай щастить у лотереях «М.С.Л.»!

Трансляцію розіграшів дивіться щосереди о 23:30 та щосуботи о 23:00 на ЕСПРЕСО TV. Також відео розіграшів можна переглянути на сторінці на сайті msl.ua та на офіційному youtube-каналі «М.С.Л.».